Petek, 10. 2. 2017, 22.11

Evroliga, 22. krog

Izjemni Dončić z novim evroligaškim rekordom #video

Luka Dončić

Ne mine teden, ko Luka Dončić v dresu Real Madrida ne bi spisal velike predstave v elitni košarkarski evroligi. Na gostovanju pri Unicsu je poskrbel za nov rekord, potem ko je v statistiko vpisal kar 11 podaj. Petkovi zmagi za Darušafako in Žalgiris.

Real Madrid je na gostovanju z 81:77 preskočil Unics, veliko zaslug za novo zmagoslavje kraljevega kluba pa ima tudi nadarjeni slovenski košarkar Luka Dončić. Tokrat so imele njegove podaje oči. Petim točkam jih je namreč dodal kar 11, ob tem pa v 24 minutah igre pod obročem pobral še sedem odbitih žog, kar je znašalo za statistični indeks 18.

Enajst podaj pa je nov Dončićev rekord v evroligi. Pred tem je bila njegova znamka devet, ki jo je dosegel proti Anadolu Efesu.

Vseh 11 Dončićevih podaj

Real je najbolj vroče moštvo v elitnem evropskem klubskem tekmovanju, saj je zabeležilo osmo zaporedno zmago. Pred tem je imela v tej sezoni rekord Crvena zvezda, ki je nasprotnikom skalp vzela sedemkrat zapored.

Z novim uspehom se je madridski klub utrdil na prvem mestu najbolj kakovostnega klubskega tekmovanja v Evropi.

Sklonjenih glav je parket zapuščal Zoran Dragić, ki s soigralci Milana na gostovanju ni mogel preskočiti Anadolu Efesa (86:90). Zoki je v 19 minutah igre dosegel 10 točk. Košarkarji Milana so imeli večji del tekme vse v svojih rokah. Ob polčasu so vodili s 54:40, zmago pa dokončno zakockali v zadnji četrtini.

Jaka Blažič je na vročem terenu v Tel Avivu izgubil proti Maccabiju, ki je zmagal za vsega točko (85:84). Blažič je igral slabi dve minuti. V ekipi Brose Bamberga ni bilo Alekseja Nikolića, njegovi soigralci pa so izgubili proti Panathinaikosu.

Četrtek
Unics : Real Madrid 77:81 (59:57, 36:43, 18:17)
Langford 20, Parakhouski 12; Randolph 19, Hunter 14, Dončić 5, 11 podaj, 7 skokov v 24:14.

Anadolu Efes : Milan 90:86 (69:74, 40:54, 15:27)
Huertel 17, Honeycutt 16; Sanders 18, Kalnietis 15, Dragić 10 v 19 min.

CSKA : Crvena zvezda 102:80 (77:64, 58:46, 33:26)