21. 12. 2007,
20.29

Petek, 21. 12. 2007, 20.29

Zmanjkalo je časa

V prvi tekmi 15. kroga košarkarske lige NLB je Geoplin Slovan doma izgubil z ekipo Široki Prima pivo s 65:68 (18:23, 29:41, 47:56).

Derbi začelja so na koncu zasluženo dobili gostje, ki so bili v prednosti od prve minute. Svojo zanesljivo zmago so pod vprašaj postavili šele v zadnji minut, ko so kar štirikrat zapored zgrešili s črte prostih metov. Gostitelji so imeli z metom za tri točke, ki ga je sprožil Mlakar, nekaj sekund pred koncem priložnost za podaljšek. Poskus mladega reprezentanta Slovenije pa je zadržal obroč.

Gostje so si sicer posebej zanesljivo prednost priigrali sredi druge četrtine, ko z delnim izidom 20:5 prišli do prednosti z 38:23. V nadaljevanju so tokrat manj razpoloženi Ljubljančani delno le uspeli priti do svoje igre. Prednost tekmecev se je začela topiti, vendar je za preobrat zmanjkalo časa in znanja. Za Kodeljevčane ni igral Clemons, ki je zaradi smrti v družini odpotoval v ZDA.