13. 4. 2008,
22.05

Nedelja, 13. 4. 2008, 22.05

Zmaji še brez poraza

Košarkarji Uniona Olimpije so v zaostali tekmi 2. kroga lige UPC Telemach v skupini za prvaka premagali Luko Koper s 95:85 (21:21, 47:40, 74:60).

Košarkarji Uniona Olimpije, ki v tekmovanju za prvake v štirih tekmah še niso doživeli poraza, so v zaostali tekmi drugega kroga gostili predzadnje moštvo iz Kopra. Začetek je nekoliko presenetljivo pripadel Primorcem. Po začetni prednosti s 4:0 so gostje v peti minuti imeli še dve točki prednosti, v osmi pa so po zaslugi Čmera spet pobegnili na plus sedem. A sta Booker in Taylor že do prvega odmora izid izenačila na 21:21, Union Olimpija pa je skupaj z začetkom druge četrtine naredila delni izid 15:0 in se vrnila v igro z devetimi točkami naskoka. Koprčani so sicer še nekajkrat zapretili, vendar bližje kot do štirih točk zaostanka pri 40:44 niso prišli.

V drugem polčasu je se je strelsko razpoloženemu Baileyju pridružil še Milič, nekaj točk je dodal Dragič in razlika med Ljubljančani in Primorci je hitro naraščala. Ko je ob koncu tretjega dela tekme Bailey s štirimi točkami zapored povišal na plus 12, so domači lahko brez posebnega pritiska začeli še zadnjih deset minut tekme. Ljubljančani niso imeli posebnih težav pri ohranjanju razlike, Koprčani pa so ob koncu prišli do znosnih desetih točk zaostanka. Za domače se je strelsko najbolj izkazal Bailey z 21 točkami, pri njihovih tekmecih pa jih je Čmer dosegel 18. V domači ekipi je prvič zaigral tudi 17-letni Mirza Sarajlija in se že na prvi tekmi vpisal med strelce s trojko.

Ljubljančani bodo v sedmem krogu lige UPC Telemach v sredo gostovali v Domžalah, Koprčane pa doma čaka obračun z drugo ljubljansko ekipo Geoplinom Slovanom.