Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Nedelja,
14. 3. 2010,
20.24

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Nedelja, 14. 3. 2010, 20.24

9 let, 2 meseca

Zmaji ponižali vodilno ekipo lige

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Košarkarji Union Olimpije so v 24. krogu lige NLB v gosteh premagali Cibono s 85:59 (21:18, 45:38, 61:49).

Po vseh težavah, s katerimi so se v zadnjem tednu spopadali ljubljanski košarkarji, so le največji optimisti pričakovali zmago v Zagrebu. A vodilne ekipe lige zeleno-beli niso le premagali, temveč so jo v njeni dvorani ponižali in jo ugnali za 26 točk.

Stavka na začetku tedna, odstop predsednika Dušana Mitiča, sklic izredne skupščine in nenazadnje domač poraz proti Partizanu v prejšnjem krogu regionalnega tekmovanja so bili zelo slaba popotnica pred pomembno tekmo s Cibono.

Toda ljubljanski košarkarji so, kot kaže, na igrišču pozabili na vse težave. Le uvod je propadel domačim, ki so po trojki Sama Udriha v tretji minuti vodili z 9:0. To pa je bilo tudi skorajda vse, kar so Zagrebčani naredili. Gostje so jih že do osme minute ujeli in prehiteli (17:19), za tri točke pa dobili tudi prvo četrtino.

Podobno je bilo nadaljevanje. Še posebej razpoloženi so bili Zmaji pri metu izza črte (11-24), v drugi četrtini so Sašo Ožbolt, Edvin Bavčić in Pawel Kikowski tudi na ta način naredili razliko osmih točk, potem ko so se domači še zadnjič približali na 33:35.

Drugi polčas pa je bil povsem v znamenju gostov. Razlika je naraščala iz minute v minuto, varovanci trenerja Jureta Zdovca pa so z dobro igro v obrambi in skoki nadzorovali potek tekme. Kapetan Ožbolt je Zagrebčanom nasul 21 točk, Gašper Vidmar je s 17 le malo zaostajal, dodal pa še osem skokov, s 16 točkami pa je dvoboj končal Bavčić. Pri Ciboni, ki je v zadnjem delu zmogla le deset točk, je bil razpoložen le Jamont Gordon z 18 točkami.

Ljubljančani so tako še drugič v sezoni premagali najboljšo ekipo lige NLB, saj so decembra v Tivoliju slavili z 71:63. Do konca rednega dela lige se bodo zeleno-beli v torek, 17. marca pomerili s Heliosom, v zadnjem pa bodo 20. marca v gosteh igrali s Hemofarmom.

Ne spreglejte