3. 12. 2007,
0.06

Ponedeljek, 3. 12. 2007, 0.06

Zmagoslavna vrnitev Nesterovića

Rašo Nesterović se je v ligo NBA po poškodbi gležnja in dvotedenski pavzi vrnil zmagoslavno. Njegova ekipa Toronto je namreč doma s 103:91 premagala Memphis.

Nesterović je v svojo statistiko vpisal 10 točk, 1 skok, 1 podajo, 1 blokado in 19 minut. Udrih pa je zbral 16 točk, 5 skokov in 1 asistenco v 41 minutah. Rašo Nesterovič se je v prvo peterko Toronta vrnil po šestih tekmah premora, ki je bil posledica zvitega gležnja. Čeprav ga trener Sam Mitchell ni hotel preveč obremenjevati, pa mu je vendarle namenil 19 minut, ki jih je Ljubljančan dobro izkoristil. Ob 50-odstotnem metu je dosegel deset točk (podajo, skok, blokado) in je bil eden najbolj zaslužnih, da si je Toronto že pred odmorom zagotovil prednost 18 točk, ki jih v nadaljevanju ni izpustil iz rok. V tretji četrtini so domači vodili že z 28 točkami prednosti, čeprav sta se jim sredi tekme poškodovala Chris Bosh in Andrea Bargnani. "Trenutno so poškodbe naša največja težava. Na nekatere ne morem računati, drugi še niso stoodstotno zdravi, zdaj pa smo izgubili še dva igralca. Lahko le upamo, da njuni poškodbi nista resni," po tekmi ni bil najboljše volje Mitchell.

Posebnega razloga za zadovoljstvo nima niti slovenski branilec Beno Udrih. V dvoboju z Golden Statom je sicer pokazal solidno igro, ki pa se vseeno ne more primerjati s tisto, ki jo je pred dnevi pokazal proti San Antoniu. Navijači so tudi tokrat pričakovali, da bo v končnici rešil svoje moštvo, a se to ni zgodilo. V zadnjih minutah so odpovedali prav vsi igralci domačega moštva, Bojevnikom so po izidu 96:94 dopustili, da dosežejo zadnjih devet točk na tekmi in z dvignjenimi rokami zapustijo igrišče. Kako se stvari vzamejo v svoje roke, je Kraljem pokazal Stephen Jackson, ki je v odločilnih minutah v razmaku 20 sekund zadel dva meta za tri točke. Skupno je dosegel 21 točk, točko manj kot drugi junak dvoboja Monta Ellis. Gosti so zmago posvetili soigralcu Mattu Barnesu, ki je doma v Sacramentu, kjer mu je v torek umrla mama.

Po številu zmag je trenutno najuspešnejše moštvo Orlando Magic. Zmaga proti Seattlu je bila že njihova 14., zanjo pa je spet najbolj zaslužen Dwight Howard. Dosegel je kar 39 točk, k temu pa je dodal še 16 skokov. Če je Howard najbolj zaslužen za zmago Orlanda, pa pri 13. zmagi San Antonia isto velja za Tonyja Parkerja. Francoz je pozabil na dogodke s prejšnje tekme, ko je bil povsem v senci svojega nekdanjega soigralca Udriha in je Washingtonu nasul 29 točk, od tega kar 20 v drugem polčasu.

Detroit je z visoko razliko premagal Cleveland, eden od razlogov za to pa je poškodba gostujočega zvezdnika LeBrona Jamesa, ki si je v 20. minuti pri minimalnem zaostanku svojega moštva poškodoval prst in ni več stopil na parket. V Dallasu so gledalci videli novo odlično predstavo Dirka Nowitzkega, ki je v statistiko vpisal dvojnega dvojčka, k zmagi Teličkov proti Minnesoti je prispeval 27 točk in 11 skokov.

Liga NBA, 28. november:

Toronto : Memphis 103:91 Parker 19, Kapono, Delfino 14, Nesterović 10; Navarro 15, Gasol 13

Sacramento : Golden State 96:103 Martin 28, Artest 21, Udrih 16; Ellis 22, Jackson 21

Philadelphia : Utah 95:106 Iguodala 20, Miller 16; Boozer 26, Brewer 19

Atlanta : Milwaukee 96:80 Johnson 21, Pachulia 14; Redd 24, Williams 23

Detroit : Cleveland 109:74 Hamilton 18, Prince 16; James 15, Pavlović 13

Dallas : Minnesota 109:103 Nowitzki 27, Harris 22; Jefferson 31, McCants 21

San Antonio : Washington 109:94 Parker 29, Ginobili 19; Haywood 19, Butler 16

Phoenix : Houston 94:100 Nash 29, Stoudemire 25; Yao 31, McGrady 18

Portland : Indiana 89:95 Outlaw 26, Aldridge 22; Granger 23, Dunleavy 20

Seattle : Orlando 94:110 Durant 22, Szczerbiak 20; Howard 39, Bogans 14