23. 11. 2007,
20.07

Petek, 23. 11. 2007, 20.07

Zmaga gostov niti za trenutek vprašljiva

Košarkarji Partizana Igokee so vnaprej odigrani tekmi 5. kroga lige NLB v Domžalah premagali Helios

Partizan, vodilno moštvo lige NLB, je v drugi tekmi mini slovenske turneje še drugič zmagal. Potem ko je bil v soboto boljši od Geoplina Slovana, je tokrat po pričakovanju premagal še Helios, ki je tako zabeležil še četrti poraz v peti tekmi. Zmaga gostov ni bila niti za trenutek vprašljiva. Več čas tekme so nadzorovali položaj, res pa je, da so odpor gostiteljev dokončno strli šele v zadnji četrtini. Začetek tekme je bil nervozen, tako da so gledalci prvi koš videli šele na koncu tretje minute, ko so gosti zadeli prosti mest. Helios je v naslednjem napadu povedel z 2:1, to pa je bilo tudi njegovo edino vodstvo. Partizan je z nizom 7:0 povedel z 8:2, prednost štirih do 13 točk pa držal vse do zadnjih trenutkov tretje četrtine. Takrat so se Domžalčani približali na tri točke zaostanka (42:45). Tak zaostanek je bil tudi na začetku zadnjega dela (46:49), nato pa so Beograjčani ušli in tekmo mirno pripeljali do konca.

V naslednjem krogu (sobota, 20. oktober) bo Helios gostoval pri Zagrebu CO.