12. 4. 2008,
22.37

Sobota, 12. 4. 2008, 22.37

Zlatorog s celo kožo iz Šoštanja

Košarkarji Zlatoroga so v 6. krogu lige UPC Telemach za prvaka premagali Elektro Esotech. Zmagali so v gosteh.

Po presenečenju, ki so ga pripravili košarkarji Elektre Esotecha v prejšnjem krogu z zmago v Kopru, so tokrat razočarali zveste privržence in zabeležili peti poraz. Zlatorog si neuspeha ni smel privoščiti, saj bi tako pred nizom težkih tekem, ki ga čakajo, verjetno dokončno izpadel iz kombinacij za ligo NLB.

Prvi polčas sicer ni kazal na uspeh gostov, saj so bili gostitelji boljši v vseh elementih igre in imeli v 15. minuti že 17 točk naskoka (36:19). V nadaljevanju pa so Laščani uredili svoje vrste, zaigrali agresivneje v obrambi, hkrati so se v napadu razigrali ključni igralci in razlika se je hitro topila. Izenačenje je sledilo v 28. minuti (56:56), zmago pa so gostje dosegli šele v zadnjih dveh minutah, ko sta Maček in Jevdjić zadela izza polkroga.