15. 11. 2008,
22.38

Sobota, 15. 11. 2008, 22.38

Zamujena priložnost Novomeščanov

Košarkarji Krke so v 8. krogu lige NLB izgubili s Splitom z 79:86 (25:16, 45:42, 64:59).

Košarkarji iz Novega mesta so zapravili lepo priložnost za četrto zmago v ligi NLB. Po dobri igri prvih 30 minut se varovanci trenerja Ivana Sunare v zadnji četrtini niso znašli proti agresivni obrambi Spliti, ki je tako po Unionu Olimpiji premagal še drugo slovensko moštvo v ligi NLB. Dalmatinci so z izkupičkom 5-3 eno najprijetnejših presenečenj v dosedanjih osmih krogih.

Krka je odlično pričela tekmo, že v štartu povedla z 10:4 in nato 20:9 ter dobila prvi del igre s 25:16. V nadaljevanju se je Split razigral na consko postavitev domačih in proti koncu druge četrtine izenačil na 34:34. Sledil je delni izid 8:0 za Krko (42:34) ter nato še odgovor Splita v obliki dveh trojk, ki je ob odmoru pomenil rezultat 45:42. Krka je ostala v ospredju tudi po treh četrtinah igre, nakar je sledil preobrat. Split je izenačil na 70:70 ter do konca tekme ostal v vodstvu. Shields je imel v zadnjem napadu (79:82) še možnost, da bi s trojko izenačil, toda njegov poskus ni zadel cilja in gostje, ki so zadnjo četrtino dobili s 27:15, so odnesli dve točki.

Krka bo v naslednjem krogu (22. 11.) gostovala pri Zagrebu.