Četrtek,
2. 9. 2010,
12.02

Osveženo pred

9 let, 11 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Četrtek, 2. 9. 2010, 12.02

9 let, 11 mesecev

Za četrtfinale z Avstralijo?

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Leta 2006 Turčija. Kdo pa leta 2010? Košarkarji Avstralije in Angole bodo odločali o slovenskem tekmecu v osmini finala svetovnega prvenstva.

Argentinci in Srbi, ki imajo med seboj še kar nekaj neporavnanih računov, bodo v derbiju dneva odločali o zmagovalcu skupine A. Poraženec bo zasedel drugo mesto, za Slovence pa bo precej bolj zanimiv obračun za tretje mesto, saj gre prav na tem položaju iskati nedeljskega tekmeca čete Memija Bečirovića. "Favorit" za naslednjo slovensko prepreko je v tem trenutku reprezentanca dežele "tam spodaj", ki pa je s tesno zmago nad Jordanijo vendarle pokazala tudi nekaj ranljivosti.

Brez "Hrvata", a s "Srbom"

Avstralci v Turčiji pogrešajo prvega zvezdnika reprezentance. Član Milwaukeeja Andrew Bogut se je namreč zaradi zdravstvenih težav odpovedal nastopu na svetovnem prvenstvu. Kljub odsotnosti centra s hrvaškimi koreninami pa imajo morebitni slovenski tekmeci vendarle zavidljivo močno ekipo. Pomemben člen le-te je Aleksandar Marić, ki je letos navduševal v dresu beograjskega Partizana in si prislužil bogato vabilo atenskega Panathinaikosa. Čeprav je tik pred prvenstvom potarnal, da bi raje igral za Srbijo, pa v Turčiji več kot odlično zastopa barve "svoje" države. Navdušuje s skoki in igro pod košem, vlogo prvega strelca pa vseeno prepušča branilcu Patricku Millsu. Tradicionalno pomembno vlogo ima tudi evropski znanec David Andersen, še kar nekaj skritih rezerv pa skriva Matthew Nielsen, ki je letos Valencio popeljal do evropskega pokala in se nato preselil v Olympiacos iz Pireja.

Podcenjevanja ne prenesejo

Precej manj zvenečih imen pa ima na svojem igralskem seznamu selektor Angole Luis Magalhaes. A afriški predstavnik vendarle ne sodi v skupino naivnih in neizkušenih ekip. Dejstvo pa je, da mednarodna in z njo tudi slovenska košarkarska publika nima pravega vpogleda v angolsko prvenstvo, kjer igra dvanajsterica reprezentantov. Prvo ime reprezentance je poskočni krilni košarkar Joaquim Gomes, ki je kljub 193 cm z naskokom najboljši skakalec ekipe, ob tem pa je tudi najboljši podajalec in drugi strelec. Na prvih štirih tekmah (Angola je visoko izgubila s Srbijo in Argentino ter ugnala Jordanijo in Nemčijo) je bil v napadu najbolj dejaven Olimpio Cipriano, ki v povprečju dosega slabih 15 točk. V nadvse enotni ekipi imajo pomembno vlogo tudi še Felizardo Ambrosio, Carlos Morais in Eduardo Mingas. Skupni imenovalec? Ne prenesejo podcenjevanja in ga tudi nadvse hitro kaznujejo.