10.04

Sobota, 15. 12. 2007, 10.04

Vujačič zmagoslavno

Aleksandar Vujačič je v ligi NBA z Los Angeles Lakers na domačem parketu ugnala branilce naslova San Antonio.

Naš košarkar je v 14 minutah igre dosegel 8 točk, 4 skoke, 1 podajo in 1 ukradeno žogo. Kobe Bryant (30 točk) je bil prvi strelec Jezernikov, ki so ugnali oslabljeni San Antonio. Ostroge, ki so prvič v sezoni klonile drugič zapored, so igrale brez zvezdnikov Tima Duncana (povprečje 17,6 točke in 8,9 skoka) in Tonyja Parkerja (povprečje 20,1 točka in 6,8 podaje). Prvi zaradi zvina desnega gležnja ni igral četrtič zapored, Parker pa je izpustil prvo tekmo zaradi zvitega levega gležnja. Po trojki Bruca Bowena, z 22 točkami je bil prvi strelec gostov, in izenačenju z 81:81 v začetku zadnje četrtine, je Vladimir Radmanovič (8 točk) nanizal serijo košev, njegova ekipa pa si je z delnim izidom 18:5 tedaj že zagotovila zmago. San Antonio je s petimi zaporednimi točkami nato le ublažil poraz.

V Miamiju je DeShawn Stevenson dosegel osebni rekord sezone (26 točk), Chris Quinn osebni rekord (22), gostitelji pa so zmagali šele drugič v novem ciklusu tekmovanja pred svojimi gledalci. Glede na dosedanjo statistiko pričakovano, saj so igralci iz ameriške prestolnice v Miamiju izgubili osmič zapored, na zadnjih 16 tekmah pa so zmagali le enkrat. Caron Butler (19 točk in devet skokov) in Atawn Jamison (po 16 točk in skokov) sta bila najboljša moža v poraženi vrsti. V vrstah Miamija je ponovno razočaral zvezdnik Shaquille O'Neal z vsega sedmimi točkami in metom 3:6 iz igre v 26 minutah.

Liga NBA, 13. december:

Miami : Washington 91:104 Quinn 22, Haslem 19; Stevenson 26, Butler 19

Los Angeles Lakers : San Antonio 102:97 Bryant 30, Odom 15, Vujačič 8; Bowen 22, Barry 17

Lestvice:

Vzhod: atlantska skupina: Boston 18 zmag - 2 poraza Toronto 13 - 10 New Jersey 9 - 13 Philadelphia 9 - 13 New York 6 - 15

jugovzhodna skupina: Orlando 16 - 7 Washington 12 - 10 Atlanta 10 - 11 Charlotte 8 - 12 Miami 6 - 16

centralna skupina: Detroit 15 - 7 Indiana 11 - 11 Cleveland 10 - 12 Milwaukee 8 - 12 Chicago 9 - 13

Zahod: jugozahodna skupina: San Antonio 17 - 5 New Orleans 14 - 8 Dallas 14 - 9 Houston 12 - 11 Memphis 6 - 15

severozahodna skupina: Denver 14 - 8 Utah 13 - 10 Portland 10 - 12 Seattle 6 - 17 Minnesota 3 - 17

pacifiška skupina: Phoenix 17 - 6 L.A. Lakers 13 8 Golden State 12 - 10 L.A. Clippers 8 - 13 Sacramento 8 - 13