Thermometer Blue 0

Union Olimpija Krka Tajfun Edo Murić Žan Mark Šiško Nebojša Joksimović liga ABA

Sobota, 6. 2. 2016, 15.31

V zadnji tekmi kroga do zmage Budućnost

Novomeščani so na uvodni tekmi 23. kroga lige ABA po podaljšku z 81:87 izgubili pri Sutjeski. Tajfun je izgubil v Valjevu pri Metalcu, Olimpija pa doma proti Cedeviti.

Vsa tri slovenska moštva se štiri kroge pred koncem še vedno borijo za obstanek, ob dobrih rezultatih v zadnjih tekmah pa se lahko zaradi izenačenosti lige uvrstijo tudi na mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja v prihodnji sezoni.

Krka je v prejšnjem krogu z zmago proti Igokei prekinila niz petih zaporednih porazov, na današnjem gostovanju pa je spet izgubila. Sutjeska je iz četrtine v četrtino zviševala prednost, tako da so Novomeščani pred zadnjo četrtino izgubljali že za 18, a nato v zadnjem delu izsilili podaljšek. V petminutni podaljšani igri so bili uspešnejši domači, ki so slavili s 87:81.

Šentjurčani so gostovali pri Metalcu in izgubili z 62:78. Olimpija, ki je med tednom v Eurocupu premagala veliki Maccabi, se je doma pomerila z evroligaško Cedevito. Tri četrtine so se zmaji favoriziranim tekmecem dobro upirali in celo vodili, v zadnji četrtini pa popustili in zabeležili nov poraz.

Edo Murić je bil junak zmage Partizana nad Zadrom. Dosegel je 20 točk in navdušil beograjsko košarkarsko občinstvo.