22.13

Nedelja, 2. 12. 2007, 22.13

Udrih prvič v dresu Sacramenta

Slovenski košarkar Beno Udrih je prvič v letošnji sezoni severnoameriške lige NBA oblekel dres moštva Sacramento Kings.

Do zmage je prišel tudi Radoslav Nesterović, ki je k visoki zmagi Toronto Raptors v gosteh pri Chicago Bulls v 22 minutah prispeval osem točk, osem skokov in podajo ter bil celo prvi "skakalec" svojega moštva.

V preostalih tekmah so košarkarji Orlando Magic s 96:106 doma izgubili proti Phoenix Suns, Indiana Pacers pa s 106:113 proti Denver Nuggets. Domači zmagi sta vknjižili še moštvi Utah Jazz in Portland Trail Blazers. V Salt Lake Cityju so domači igralci s 118:94 odpravili Memphis Grizzlies, v zvezni državi Oregon pa so "padli" Dallas Mavericks, ki so morali priznati premoč gostiteljev.

Od Slovencev, ki igrajo čez lužo, je sinoči zaigral še Boštjan Nachbar. V dresu New Jersey Nets je v 20 minutah zbral osem točk, skok in podajo, a zmago s 112:101 so slavili gostujoči Boston Celtics. Junaka večera sta bila Paul Pierce z 28 in Ray Allen s 27 točkami, skupaj pa sta popeljala Boston do nove zmage, še pete zapored, ter poskrbela, da še naprej ostaja edino neporaženo moštvo v ligi NBA.

Kevin Garnett je k zmagi dodal 18 točk, šest podaj in 14 skokov, Allen pa je ob 27 točkah zbral še deset skokov. Medtem ko je Boston z novo postavo postal dobro naoljen "strelski stroj", poleg tega pa dobro igra tudi v obrambi, pa New Jerseyju ne gre vse po načrtih. V odločilni tretji četrtini namreč domači košarkarji v osmih minutah sploh niso zadeli iz igre. Najboljši strelec je bil Richard Jefferson z 28 točkami, Vince Carter jih je zbral 17, preden je tekmo v tretji četrtini zapustil z zvitim gležnjem, Jason Kidd pa je zbral 17 točk in 12 skokov.

"To je le ena tekma. Nič hudega, če se v začetku sezone še malo lovimo. Gosti so bili odlični, a lahko vam obljubim, da ne bodo ostali neporaženi," je po tekmi dejal Jefferson, ki je bil z 28 točkami še na šesti zaporedni tekmi prvi strelec New Jersey Nets.

Liga NBA, 10. november

Orlando : Phoenix 96:106 Howard 33 in 18 skokov, Arroyo 13; Barbosa 39, Nash 19

Indiana : Denver 106:113 Murphy 18 in 10 skokov, Dunleavy 17; Anthony 32 in 10 skokov, Iverson 27 in 10 podaj

New Jersey : Boston 101:112 Jefferson 28, Carter 17, Nachbar 8, skok in podaja v 19 minutah; Pierce 28, Allen 27 in 10 skokov

Chicago : Toronto 71:101 Nocioni 20, Gordon 11; Delfino 16, Bosh 14, Nesterović 8, 8 skokov in podaja v 22 minutah

Utah : Memphis 118:94 Boozer 31, Williams 20; Gay 18, Gasol 11

Sacramento : Minnesota 100:93 Martin 29, Salmons 19, Udrih 9, 5 skokov in 2 podaji v 26 minutah; Jefferson 17 in 12 skokov, McCants 16

Portland : Dallas 91:82 Roy 32, Aldridge 18; Howard 20, Terry 16