8 let, 5 mesecev

Sreda, 8. 10. 2008, 8.52

Udrih prebil led

Beno Udrih je prvi slovenski košarkar, ki je v predsezoni severnoameriške poklicne lige NBA stopil na parket. Vujačič zaradi poškodbe še počiva.

Aleksander Vujačič, ki si je minuli teden zvil gleženj, še vedno ni nared. Zato je Mariborčan na začasnem delu v Kaliforniji izpustil uvodno tekmo LA Lakers. Podprvaki lige so v Anaheimu z rezultatom 90:99 izgubili z moštvom Utah Jazz. Oba trenerja sta skladno s tradicijo minutažo razdelila med skorajda vse svoje izbrance, tako da je priložnost dobilo kar 31 košarkarjev. Pri zmagovalcih sta po 13 točk dosegla Ronnie Brewer in Paul Millsap, pri "jezernikih" pa sta bila prva strelca Andrew Byum in Jordan Farmar.

S porazom pa so se v novo sezono podali tudi "kralji" iz Sacramenta. V Portlandu so bili z rezultatom 119:81 močnejši gostitelji, pri katerih si je s 15 točkami vlogo prvega strelca priigral Martel Webster. Pri poražencih je izstopal Donte Greene (18), led nove sezone pa je prebil tudi Beno Udrih. Savinjčan je na parketu prebil slabih 20 minut in v tem času dosegel 8 točk (za 2 točki 2:8, prosti meti 4:6), ujel 3 odbite žoge in enkrat uspešno podal.