16. 12. 2007,
14.45

Nedelja, 16. 12. 2007, 14.45

U. Olimpiji mestni primat

Košarkarji Uniona Olimpije so v 14. krogu lige NLB premagali Geoplin Slovan. Na Kodeljevem so v 1. krogu tekmanja zmagali domači, sedaj, pa se jim je U. Olimpija oddolžila.

Union Olimpija je po dveh zaporednih porazih na domačem parketu vendarle zabeležila skupno osmo zmago v ligi NLB. V prvem od dveh obračunov v enem tednu s slovenskima predstavnikoma je premagala Geoplin Slovan, predstava obeh moštev pa je bila pod vsako kritiko.

Na začetku tekme sta si ekipi privoščili petnajstminuto "ogrevanje" brez iger v obrambi. V prvi četrtini je tako padlo kar osem trojk, Geoplin Slovan pa je v prvih treh minutah in pol druge četrtine zadel prav v vsakem napadu. Šele ko je trener Bečirović vzel minuto odmora in opozoril svoje igralce, da naj vendarle igrajo košarko, saj je približno 700 gledalcev plačalo vstopnico, so se gostitelji prebudili. Z bolj agresivno obrambo so Moščanom dovolili vsega eno točko do zaključka polčasa, sami pa jih natresli 15 (50:37). Toda to je bil le preblisk, saj se je slaba, raztrgana in neatraktivna predstava nadaljevala v drugem polčasu. Rezultat po skoraj devetih minutah igre v tretji četrtini je bil 7:6 za Union Olimpijo. Na srečo tistih, ki so prišli v Tivoli, se je tekma hitro končala. Končni izid: 91:67.