28. 12. 2007,
9.43

Petek, 28. 12. 2007, 9.43

Tudi Seattle ni bil kos Bostonu

Košarkarji vodilnega moštva v ligi NBA Boston Celtics so v noči na petek v gosteh ugnali Seattle in dosegli že 24. zmago v 27 nastopih v tej sezoni.

Boston je dvoboj z eno najslabših ekip NBA dobil z manjšo prednostjo, kot bi sicer veljalo za najboljšo ekipo najmočnejše košarkarske lige na svetu. Paul Pierce (37 točk) in Kevin Garnett (23, 14 skokov) pa sta s soigralci že po prvi tretjini rednega dela prvenstva nanizala 24 zmag ob le treh porazih ter s serijo izenačili število slavij kluba v celotni lanski sezoni. Novinec Kevin Durant je bil s 25 točkami prvi strelec Seattla.

V Dallasu je LeBron James dosegel 24 točk osem skokov in sedem podaj, igralci Clevelanda pa so slavili kljub 36 odstotnemu metu iz igre, ob tem pa so zgrešili vseh 10 metov za tri točke. Amare Stoudemire je bil najučinkovitejši v Los Angelesu (30 točk, 15 skokov), ob tem pa je poveljeval tudi obrambi gostov, ki so že v prvem polčasu vodili za 19 točk (59:40). Sunsi so nato razliko povečali na 36 točk in Jezernikom prizadejali štirinajsti poraz v zadnjih 17 tekmah.

Liga NBA, 27. december:

Dallas Mavericks : Cleveland Cavaliers 81:88 Nowitzki (20 sk.) in Howard 19; James 24, 8 sk., 7 podaj, Ilgauskas 18, 11 sk.

Los Angeles Clippers : Phoenix Suns 88:108 Maggette 21, Mobley in Thornton 14; Stoudemire 30, 15 sk., Hill in Barbosa 16

Seattle SuperSonics : Boston Celtics 96:104 Durant 25, West 19; Pierce 37, Garnett 23, 14 sk.