18. 2. 2008,
7.56

Ponedeljek, 18. 2. 2008, 7.56

Triler pripadel vzhodu, MVP postal LeBron James

Zvezdniki vzhodne konference so zmagovalci 57. tekme "all star" v ameriški ligi NBA. Nedeljski večer je z drugim naslovom MVP v zadnjih treh letih najbolj zaznamoval LeBron James.

Potem ko so v minulem letu košarkarji zahoda ponižali vzhod in zmagali z rezultatom 153:132, so jim slednji tokrat vrnili in jih po dramatičnih zadnjih minutah premagali s šestimi točkami rezlike. Drugič v zadnjih treh letih je najkoristnejši igralec tekme postal zvezdnik Clevelanda LeBron James, kaj lahko pa bi prestižna lovorika pripadla igralcu Bostona Rayu Allenu, ki je v zadnji četrtini trikrat zadel met za tri točke ter bil hkrati najboljši strelec tekme.

Allen in James tvorca preobrata

Vzhod je v zadnji četrtini nadoknadil 16 točk zaostanka (95:79), prvič na tekmi prišel v ospredje po trojki Dirka Nowitzkega slabih sedem minut pred zaključkom, glavna tvorca preobrata pa sta bila LeBron James in Ray Allen. Slednji, osemkratni udeleženec tekem zvezd all stars, ki je letos vskočil v zadnjem trenutku kot zamenjava za poškodovanega Carona Butlerja, je v zadnjih treh minutah in 14 sekundah dosegel 14 od svojih 28 točk, od tega tri trojke (skupno za tri točke 5:9). "To je bil moj najboljši all stars. Dobro sem se počutil in vedel sem, da bom imel priložnost za odprte mete. Vprašanje je bilo le, ali jih bom zadel," je dejal zvezdnik Bostona, ki pa je moral nagrado za najkoristnejšega igralca tekme prepustiti Jamesu.

Glavna zvezda lige, član Clevelanda, je potezo tekme storil 55 sekund pred zaključkom tekme, ko je s prodorom pod koš in zabijanjem preko Nowitzkega dokončno zapečatil usodo Zahoda. "Hotel sem biti agresiven in morda izsiliti osebno napako. A ko sem šel pod koš, sem pred seboj videl visoke fante, tako da mi ni preostalo drugega, kot odriniti na vso moč in zabiti žogo skozi obroč. Bili smo zelo učinkoviti v napadu. Ray Allen je zadel nekaj pomembnih točk, jaz pa sem postavil piko na i," je povedal James.

Bryanta zaustavila poškodba

Pri Zahodu je prvi zvezdnik Kobe Bryant večji del tekme presedel. Trener Byron Scott ga je za tri minute poslal na parket, vendar pa mu poškodba noge ni dovolila, da bi se sploh vpisal med strelce.

Tudi sicer pa so člani začetne peterke Zahoda (Bryant, Iverson, Anthony, Duncan, Ming) odigrali sila povprečno. Skupaj so dosegli le 35 točk, kar je občutno manj kot začetna postava Vzhoda (Kidd, Wade, Wallace, James, Howard), ki je zbrala 62 točk.