22.39

8 let, 2 meseca

Sobota, 29. 3. 2008, 22.39

Tretja četrtina prinesla zmago Slovanu

Košarkarji Geoplina Slovana so v 2. krogu lige UPC Telemach za prvaka premagali TCG Mercator z 99:89.

Košarkarjem Geoplina Slovana je za drugo prvenstveno zmago v ligi za prvaka zadostovala zgolj dobra igra v tretji četrtini, medtem ko so v celotnem prvem polčasu in nato še zlasti v zadnji četrti, ko je bil zmagovalec že odločen, močno razočarali. Ekipa TCG Mercator je na drugi strani vsaj v prvem polčasu pokazala veliko mero borbenosti in želje po igri ter favorizirane Ljubljančane prisilila, da so ti v drugem polčasu le zaigrali tako kot znajo.

Po prvih desetih minutah so gostitelji vodili za točko, na odmor pa odšli s pol koša zaostanka. V tretji, za domačo ekipo usodni tretjini, so Škofjeločani potrebovali kar tri in pol minute, da so dosegli prve točke, Ljubljančani pa so si v tem kratkem času že priigrali 15 točk naskoka. Prednost Slovana je do konca tretjine še narasla, prav ob koncu tretjega dela pa dosegla rekordnih 21 točk.

Čeprav so v zadnjih desetih minutah gostje spet prikazali slabšo igro, je bila prednost zadostna za prepričljivo zmago. Pri domačih je blestel Cubela, ki je dosegel 27 točk, zadel je tudi šest trojk, pri gostih pa se je z 20 točkami najbolj izkazal Johnson.

Ljubljančani bodo v 3. krogu lige za prvaka nastopili pred domačimi gledalci. Tekma proti Elektri Esotech bo na sporedu v torek, 1. aprila, medtem ko bo TCG Mercator dan pozneje gostoval pri domžalskem Heliosu. Tekma na Kodeljevem se bo začela ob 18.30, v Domžalah pa ob 19. uri.