Thermometer Blue 0

poročilo Tajfun Igokea ABA košarka

Ponedeljek, 7. 3. 2016, 20.28

Tajfun sezono sklenil s porazom

Košarkarji Tajfuna so v zadnjem 26. krogu lige Aba izgubili z Igokeo s 76:81 (23:19, 44:41, 58:67).

Tajfun je v razburljivi zadnji krog regionalnega tekmovanja kot eden redkih klubov vstopil brez skrbi - ekipa se je namreč že prej sprijaznila s tem, da se poslavlja od te konkurence na zadnjem mestu lestvice. So pa prav v zadnjem nastopu Šentjurčani prvič zares okusili prednost domače dvorane - ker so večino tekem zadnjega kroga prestavili na isti termin v ponedeljek, celjska dvorana Golovec pa je zasedena, so Igokeo gostili v dvorani Hruševec.

Poslovili so se s porazom, potem ko so v tekmi nihanj nazadnje prepustili zadnjo besedo gostom, ki so Šentjurčanom zadali 12. poraz v nizu ter 19. v sezoni.

Po začetnem vodstvu slovenske ekipe je sredi druge četrtine stopila na plin Igokea (28:37). A vodstva ni zadržala, domači so se približali in s trojkami v pravih trenutkih tudi povedli ob polčasu (44:41).

V nadaljevanju je sledil nov preobrat, saj so po 30 minutah gostje spet vodili s 67:58. Še enega priključka pa domačim ni uspelo doseči, ob koncu, ko so bili gostje že zadovoljni z visokim vodstvom, so se še približali na -5, takšna pa je bila tudi končna razlika.

Stanko Sebič, ki je odigral zadnjo tekmo za Tajfun, je bil za slovo ob Sandiju Čebularju (18 točk) tudi najboljši pri domačih s 17 točkami. Za zmagovalce je Danilo Šibalić dosegel 21 točk.