15. 10. 2012,
22.31

Ponedeljek, 15. 10. 2012, 22.31

Sproščena Olimpija do nove zmage

Košarkarji Uniona Olimpije so v četrtem krogu lige Aba v gosteh premagali Zadar z 78:66 (26:25, 41:39, 61:48).

Union Olimpija, ki je v uvodnem krogu evrolige premagala italijanski Cantu, se je k zadnjeuvrščenemu v jadranski ligi Zadru po tretjo zmago odpravila sproščeno, medtem ko so si domači, v ekipo katerih se je vrnil centrski dvojec Franko Kaštropil - Ive Ivanov, želeli izboljšati vtis z zadnje tekme proti novomeški Krki, ki so jo izgubili z visokih 62:78.

Tekmo so bolje začeli Ljubljančani, ki so vodili večji del prve četrtine. Razigral se je Aron Baynes, ki je v uvodnih osmih minutah nanizal sedem točk. Ekipi sta sicer dobro igrali v napadu in nekoliko pozabili na obrambo, zaradi tega je bil izkupiček točk visok. Olimpija je proti koncu prvih desetih minut popustila in po vodstvu s 26:20 dovolila domačim delni izid 5:0. V drugi četrtini je za domače še naprej blestel Romeo Travis, ki je v prvem polčasu zbral 11 točk. Slednji je v zadnji sekundi zabil za priključek domačih na 39:41, pa čeprav je Olimpija tik pred koncem vodila za +9 (32:41).

V tretji četrtini so se varovanci Saše Filipovskega dokončno prebudili. Še naprej so dobro metali iz igre in izza črte prostih metov ter uspešno zaustavljali protinapade gostov. Ti so v živčnosti vse bolj grešili in Olimpija je pred zadnjimi desetimi minutami z izidom 20:11 povedla že za 13 točk (61:48). Zadnjo četrtino so bolje začeli Zadarčani, Travis je domače hitro popeljal le še na zaostanek šestih točk. Time-out je Ljubljančanom pomagal, saj so se znova uspeli odlepiti, Dylan Page je z dvema trojkama Olimpiji spet zagotovil +10 (68:58). Do konca tekme so Ljubljančani uspeli zadržati visoko prednost in so se na koncu veselili tretje zmage v tej sezoni lige Aba.

"V prvem delu tekme smo zelo slabo in premehko nastopili v obrambi. K sreči nam je šlo v napadu, sicer bi bil razplet lahko drugačen. V drugem polčasu smo te napake popravili, bolje skakali in več žog spustili pod koš k našim centrom. Zmaga v Zadru je zelo pomembna za naše nadaljevanje sezone. Že v petek naš čaka spektakel v Stožicah na katerem bomo lahko popolnoma sproščeni," je po tekmi povedal Sašo Filipovski, trener Uniona Olimpije.

V petem krogu bo Union Olimpija prihodnji ponedeljek doma gostila Cedevito, Zadar dan prej odhaja k Ciboni.