27. 11. 2007,
23.25

Torek, 27. 11. 2007, 23.25

Slovenski prav do druge zmage

Košarkarji Heliosa so v 6. krogu lige NLB v gosteh premagali Zagreb CO z 79:70 (23:19, 40:34, 61:45).

Zagreb CO : Helios 70:79 (19:23, 34:40, 45:61)

Dvorana Trnsko, gledalcev 800, sodniki: Vojinović, Nešković in Čukalović (vsi Srbija).

Zagreb CO: Tomić 10 (4:4), Babić 2 (0:1), Vladović 21 (3:5), Simon 9 (1:2), Dundović 2 (2:2), Papac 4 (2:2), Kovačević 2, Bašljan 10 (5:6), Sesar 10.

Helios Domžale: Troha 8 (2:3), Ingram 16 (4:4), Zagorc 10 (4:5), Krejić 14 (3:4), Mihalič 5, Krušič 8 (2:2), Laškevič 15 (3:4), Antonijevič 3.

Prosti meti: Zagreb 17:22, Helios Domžale 18:22. Meti za tri točke: Zagreb 3:19 (Sesar 2, Bašljan 1), Helios Domžale 5:20 (Krejić 3, Mihalič 1). Osebne napake: Zagreb 30, Helios Domžale 22. Pet osebnih napak: Dundović (37.).

Slovenski prvaki so v Zagrebu vknjižili drugo zmago v sezoni, Zagreb pa je doživel tretji poraz. Po neprepričljivem začetku sezone so tokrat igralci iz Domžal praktično ves čas nadzorovali potek tekme in si praktično že pred zadnjo četrtino zagotovili dve točki.

Domžalčani so v hrvaški prestolnici začeli odločno in že v deveti minuti so si priigrali prvo oprijemljivejšo prednost (23:17), ko je zadel Krušič. Tudi v drugi četrtini so izbranci Zorana Martiča nadaljevali svojo igro in malce presenetili domače košarkarje. Ti so po košu Trohe v 17. minuti spet zaostajali za sedem točk (29:36), tik pred koncem polčasa pa je Laškevič poskrbel za dotlej najvišji naskok Heliosa (40:31).

Gostitelji niso našli pravega orožja za slovenske prvake, ki so si v tretji četrtini priigrali že odločilno prednost. Pred zadnjim delom igre so namreč vodili že z 61:45. V zadnji četrtini so se gostitelji sicer nekoliko približali, a zmaga gostov ni bila nikoli ogrožena.

Helios bo v sedmem krogu prihodnjo soboto na domačem igrišču gostil ekipo FMP.