28. 11. 2007,
0.14

Sreda, 28. 11. 2007, 0.14

Slovan zdržal do četrte minute

Košarkarji Geoplina Slovana so v 10. krogu lige NLB izgubili s Hemofarmom z 80:97 (18:31, 38:50, 57:71).

Geoplin Slovan : Hemofarm 80:97 (18:31, 38:50, 57:71)

Dvorana Kodeljevo, gledalcev 400, sodniki: Muhvić, Anzulović, Jovović (vsi Hrvaška).

Geoplin Slovan: Clemons 7 (3:3), Vesely 18 (2:3), Mlakar 7, Klobučar 3 (3:4), Dragić 2, Novak 18 (8:9), Jovanović 11 (1:3), Čigoja 4, Šamadan 4, Modrič 6.

Hemofarm: Pavković 1 (1:2), Simonović 3, Joksimovič 12 (2:2), Marković 2, Savović 11 (4:4), Jagodnik 14 (9:9), Marshall 19 (2:2), Johnson 6 (2:2), Vukosavljević 29 (4:6).

Prosti meti: Geoplin Slovan 17:22, Hemofarm 24:27. Met za tri točke: Geoplin Slovan 3:19 (Novak 2, Mlakar), Hemofarm 5:16 (Simonovič, Savovič, Jagodnik, Marshall, Vukosavljevič). Osebne napake: Geoplin Slovan 24, Hemofarm 21.

Slovanovci so se s favoriziranimi gosti iz Vršca enakovredno kosali do četrte minute (10:11). Sledilo je delnih 11:0 in košarkarji Hemofarma so si že po prvi četrtini priigrali trinajst točk naskoka (31:18). Občasni slovenski reprezentant Nebojša Joksimovič je odlično vodil svojo ekipo, ob desetih točkah v uvodnih dvanajstih minutah je ves čas z uporabnimi žogami hranil soigralce, svoje pa je prispeval Rawle Marshall, tako da se je tehtnica začenjala krepko nagibati na stran gostov.

Na tribuni je tokrat sedel tudi DeMarco Johnson, ki je v minuli sezoni igral za Union Olimpijo, sedaj pa je zvestobo namenil Geoplin slovanu, za katerega bo igral do konca sezone.

Domači košarkarji so zadnjič resno zagrozili v 27. minuti, ko so znižali na aktivnih šest točk zaostanka (52:58), a je njihov nalet pravočasno zaustavila gostujoča minuta odmora. "Farmacevtom" so pomagali nasveti trenerja, v nadaljevanju so z resno igro držali niti igre v svojih rokah in zasluženo zmagali.

Ljubljanska ekipa se bo v naslednjem krogu v gosteh pomerila z beograjsko Crveno zvezdo, tekma pa bo v soboto, 24. novembra.