8.24

Ponedeljek, 17. 12. 2007, 8.24

Slovan presenetil Cibono

Kodeljevčani, za katere je prvič zaigral ameriški center De Marco Johnson, so pripravili prvovrstno presenečenje. Premagali so Cibono.

Po izenačeni prvi četrtini so se košarkarji Cibone prvič odlepili v 12. minuti, ko je po košu Hoskinsa na semaforju kazalo 26:18 za goste, a so se nadvse borbeni Slovanovci v tekmo vrnili še pred iztekom prvega polčasa in po nizu košev tujih okrepitev Clemonsa in Johnsona jim je uspelo ujeti že rahlo pobegle tekmece.

V nadaljevanju so varovanci trenerja Aleksandra Sekulića zaigrali še bolj bojevito in predvsem preudarno, stekel je tudi met za tri točke, in po novi trojki Šamadana so v 26. minuti visoko povedli z 59:46. Gostje so v režiji razpoloženega Marina Rozića vrnili udarec v končnici tretje četrtine izenačili, isti košarkar pa je svojemu moštvu slabe tri minute pred koncem priigral prednost petih točk (78:73). Tudi to ni vzelo volje Kodeljevčanom, saj so ti še enkrat več pokazali veliko željo po zmagi in si vnovič s koši Johnsona in Clemonsa na koncu priborili odmevno zmago.

Geoplin Slovan lahko peto zmago naskakuje naslednji teden, ko bo gostoval v Podgorici pri Budućnosti.