27. 11. 2007,
23.28

Torek, 27. 11. 2007, 23.28

Slovan do petega poraza

Košarkarji Geoplin Slovana so v 6. krogu lige NLB v gosteh izgubili z ekipo FMP s 75:97 (14:34, 30:55, 55:70).

FMP : Geoplin Slovan 97:75 (34:14, 55:30, 70:55)

Dvorana FMP, gledalcev 600, sodniki: Muhvić, Jovović (oba Hrvaška), Pehar (BiH).

FMP: Stefanović 2, Đerasimović 10 (1:2), Erceg 19, Lazić 11 (4:4), Krstović 14 (4:5), Protić 9, Mičić 2, Žigeranović 5 (1:3), Samardžiski 9 (1:4), Raduljica 14 (6:6), Čović 2 (2:2).

Geoplin Slovan: Clemons 20 (5:6), Vesely 2 (2:2), Mlakar 1 (1:2), Novak 10, Jovanović 19 (5:7), Šamadan 14 (4:5), Nikolič 1 (1:2), Modrić 8 (2:2).

Prosti meti: FMP 19:26, Geoplin Slovan 20:26. Meti za tri točke: FMP 8:22 (Erceg in Protić po 3, Đerasimović, Lazić), Geoplin Slovan 5:20 (Clemons 3, Novak 2). Osebne napake: FMP 26, Geoplin Slovan 22.

Geoplin Slovan je v uvodnem krogu senzacionalno na domačem igrišču premagal veliko bolj uveljavljenega mestnega tekmeca iz Tivolija, nato pa nanizal pet zaporednih porazov. Zadnjega je doživel na obrobju srbske prestolnice, v Železniku je prepričljivo izgubil za 22 točk.

Ljubljančani so bili v dvoboju z dvakratnimi zmagovalci regionalne lige v sezonah 2003/04 in 2005/06 povsem brez moči. Že po uvodnih desetih minutah so si nabrali 20, po dvajsetih pa 25 točk zaostanka. Najbolj učinkovite minute so izbranci Aleksandra Sekuliča prikazali v tretji četrtini, ko so se v 29. minuti približali na znosnih 12 točk zaostanka (55:67), nato pa so gostitelji znova stopili na "pedal za plin" in dosegli prepričljivo zmago.

Geoplin Slovan se bo v naslednjem krogu pomeril z Vojvodino, tekma pa bo v soboto, 27. oktobra, v dvorani na Kodeljevem.