2. 12. 2012,
18.23

Nedelja, 2. 12. 2012, 18.23

Slaba druga četrtina pokopala Krko

Košarkarji Krke so izgubili srečanje 11. kroga liga ABA. Na gostovanju v Zagrebu je bila boljša Cedevita s 97:78. V naslednjem krogu bo Krka igrala z Igokeo, še prej pa evropsko tekmo s Pinarjem.

Potem ko so prejšnji teden premagali slovenskega podprvaka Union Olimpijo, so košarkarji Krke v enajstem krogu lige Aba gladko izgubili z drugouvrščeno ekipo minulega hrvaškega prvenstva Cedevito. Za Novomeščane je to šesti poraz, Zagrebčani, ki jih po odhodu Božidarja Maljkovića vodi Aleksander Petrović, pa so se s sedmo zmago znova priključili ekipam v zgornji četrtini razpredelnice.

Krka je odlično odigrala prvo četrtino, jo s trojko Mateja Rojca s sredine igrišča v zadnji sekundi tudi dobila, nato pa v nadaljevanju prvega polčasa vidno popustila, kar je raznovrstna in razpoložena zasedba Cedevite znala kaznovati. Bracey Wright je v prvem polčasu dosegel 17 točk in bil nerešljiva uganka za košarkarje Krke, ki se bodo morali vse do januarja znajti brez nove okrepitve, po dvanajstih letih povratnika v ekipo Matjaža Smodiša.

Prav v drugem delu druge četrtine, bolj natančno med 14. in 20. minuto, so Novomeščani zapravili večino možnosti za ugodnejši razplet. Od vodstva Krke 28:27 so Zagrebčani do odmora naredili delni izid 24:7 in na odmor odšli z zajetno prednostjo 16 točk. Ta je v drugem delu hitro poskočila na 22 (57:35) in varovanci Aleksandra Sekulića - manjkala sta Domen Lorbek in Jurica Golemac - se niso več vrnili v igro za zmago. V prihajajočem tednu Krko čakata dve domači preizkušnji. V torek tekma pokala eurochallenge proti turški Pinar Karsiyaki ter v soboto vodilna ekipa lige Aba Igokea.