22.03

Nedelja, 2. 12. 2007, 22.03

Slab izkupiček Slovencev

V noči na četrtek sta v košarkarski ligi NBA na parket stopila dva Slovenca. Primož Brezec je za Charlotte dosegel dve točki.

San Antonio Spurs pa so v derbiju večera med aktualnimi in lanskimi prvaki lige z 88:78 premagali Miami Heat, ki je za zdaj še brez zmage. Manu Ginobili je k zmagi prispeval 25 točk, Tony Parker pa jih je dodal 23.

Ginobili je zadel štiri od sedmih trojk San Antonia in v tretji četrtini zbral 12 točk ter popeljal domače do večje prednosti, potem ko so ob polčasu vodili zgolj za točko. Tim Duncan je k zmagi dodal 12 točk in osem skokov, Francisco Elson pa 12 točk in 14 skokov.

"V prvem polčasu smo igrali precej zmedeno in mislim, da je to lahko opazil vsak. Nato pa smo v nadaljevanju skušali spremeniti ritem igre - igrati več, hitreje, bolje, več podajati - in zdi se mi, da nam je kar dobro uspelo. Povsem smo spremenili odnos do igre v tretji četrtini," je po slavju dejal junak večera Ginobili.

Miami Heat, ki še vedno nastopa brez zvezdnika Dwyana Wada, so izgubili še četrtič zapored. Prvi strelec gostov je bil s 17 točkami Shaquille O'Neal, Ricky Davis jih je zbral 14, Udonis Haslem pa deset ter devet skokov. "Ginobili je prava nadloga! Je nepredvidljiv in težko ga je zaustaviti," je po porazu povedal trener gostov, sloviti Pat Riley.

Liga NBA, 7. november:

Toronto : Orlando 96:105 Bosh 26, Bargnani 16, Nesterovič brez točke v petih minutah; Turkoglu, Lewis 24

Philadelphia : Charlotte 94:63 Iguodala 19, Green 14; Carroll 16, Okafor 11, Brezec 2 v sedmih minutah

Atlanta : Phoenix 105:96 Smith 22, Williams 20; Nash 34, Marion 20

Indiana : L.A. Clippers 89: 104 Granger 16, Dunleavy 15; Cassell 35, Maggette 18

Boston : Denver 119:93 Pierce 26, Garnett 23; Iverson 22, Camby 17

San Antonio : Miami 88:78 Ginobili 25, Parker 23; O'Neal 17, Davis 14

Seattle : Memphis 98:105 Wilcox 21, Wilkins 18; Gay 25, Miller 20

Utah : Cleveland 103:101 Millsap 24, Boozer 23; James 32, Ilgauskas 18

Portland : New Orleans 93:90 Webster, Jack 20; West 34, Paul 18