8.56

Evroliga Erazem Lorbek Boštjan Nachbar Barcelona

Četrtek, 22. 3. 2012, 8.56

Siena po drami izenačila serijo (video)

Košarkarji Siene so na drugi tekmi v četrtfinala Evrolige popravili bled vtis s prve tekme in po drami za točko premagali grški Olympiacos. CSKA zlahka do vodstva 2:0.

Pri četrtkovi zmagi Barcelone nad Unicsom je Erazem Lorbek dosegel 14 točk in trikrat uspešno skočil, zajetno minutažo pa je tokrat dobil tudi član Unicsa Boštjan Nachbar. ''Boki'' je ponujeno priložnost s pridom izkoristil in v 31 minutah dosegel 16 točk, petkrat uspešno skočil in dvakrat podal.

Razburljivo je bilo tudi na drugi tekmi v Atenah. Panathinaikos, ki je na prvi zmagal z 20 točkami razlike, je tokrat moral Maccabiju priznati premoč po podaljšku z 92:94, izid v zmagah je tako izenačen na 1:1.

Prva tekma petkovega dne je brez težav pripadla domačemu CSKA-ju, ki je v četrtfinalni seriji proti španskemu Bilbau povišal na 2:0. Igralec tekme je bil z 20 točkami Andrej Kirilenko. Zadnji obračun drugih tekem četrtfinala je potekal med Montepaschi Sieno in Olympiacosom. Italijani so pred zadnjo četrtino vodili za velikih 14 točk, a na koncu prednost skoraj zapravili. Po drami so le za točko z 81:80 premagali Grke in serijo poravnali na 1:1.

V četrtfinalu evrolige igrajo na tri zmage v sistemu 2-2-1, tretje tekme pa bodo na sporedu 27. in 28. marca.