8 let, 1 mesec

Nedelja, 2. 12. 2007, 23.29

Sacramento blizu uspeha proti Pheonixu

V noči iz torka na sredo je bilo v košarkarski ligi NBA odigranih osem tekem, na delu pa sta bila tudi dva Slovenca.

Toronto je bil na tekmi z Dallasom blizu uspeha. Sredi druge četrtine je namreč po košu Joseja Calderona že vodil z 49:25, a je sledil preobrat v režiji zvezdnika Dallasa Dirka Nowitzkija. Na tekmi je zbral 32 točk, največ v tej sezoni, njegovo moštvo pa je nadoknadilo 24 točk zaostanka in se pri izidu 70:70 v tretji četrtini vrnilo v igro, na koncu pa tudi zmagalo. Nowitzki je med drugim v minuti in 40 sekundah pred koncem te četrtine zadel zapored kar štiri trojke. Natančni ameriški statistiki so izbrskali podatek, da je za Dallas to pomenilo uspešno izničenje največjega zaostanka v klubski zgodovini za zmago po rednem delu, na drugi strani pa tudi Toronto še nikoli ni zapravil tako visokega naskoka. Ob vsem tem je 31 točk, letošnji rekordni izkupiček njihovega najboljšega igralca Chrisa Bosha, kar izgubilo pomen.

Z 32 točkami se je tako kot Nowitzki izkazal Kobe Bryant. Jezerniki so na tekmi z Indiano dosegli največ točk letos (134), zvezdniku losangeleškega moštva pa sta pomagala še Jordan Farmar z 18 točkami, kar je njegov osebni dosežek kariere, ter Andrew Bynum s 17, lep delež pa je z 12 točkami prispeval tudi Vujačič. Košarkarji iz Indianapolisa so doživeli najvišji poraz na domačem terenu po letu 2001, ko jih je New Jersey premagal za 24 točk.

Dva igralca sta na tekmi med Milwaukeejem in Clevelandom dosegla po 34 točk, na koncu pa se je veselil Michael Redd. Njegov prispevek je pomenil, da je Milwaukee prekinil niz sedmih porazov v medsebojnih tekmah in obenem prvič v sezoni zmagal v gosteh. Pri domačih je bil najboljši strelec prvi zvezdnik LeBron James.

V ekipo New Yorka se je vrnil Stephon Marbury, kar pa ni pomagalo Kratkohlačnikom na dvoboju z Golden Stateom. Baron Davis z 31 točkami in Stephen Jackson s 23 sta bila nerešljivi uganki za Newyorčane.

San Antonio je proti Atlanti slavil na krilih Tonyja Parkerja, ki je 17 od svojih 31 točk zadel v drugi četrtini, ter Manuja Ginobilija (19 točk). Ostroge so vodile tudi že za 24 točk, toda Atlanta se je do konca le približala, ni pa zmogla preobrata kot Dallas.

Phoenix je z deveto zmago ostal na vrhu zahodne konference, a se je moral zanjo krepko potruditi. Junak obračuna v Sacramentu, za katerega je Udrih po odlični predstavi pred dvema dnevoma proti Detroitu tokrat prispeval osem točk v 23 minutah, je bil Amare Stoudemire. Njegov točkovni izkupiček se je ustavil pri 26, pomembneje pa je bilo, da je dosegel zadnjih šest točk Phoenixa in v zadnji sekundi z blokado preprečil Johnu Salmonsu, da bi izsilil podaljšek. Pri poražencih je Ron Artest tekmo končal s 33 točkami, najboljšim letošnjim dosežkom.

Liga NBA, 20. november

Cleveland : Milwaukee 107:111 James 34, 7 podaj; Redd 34, 6 podaj, Williams 20

Indiana : LA Lakers 114:134 Williams 24; Bryant 32, Farmar 18, Vujačić 12, 2 sk. v 17 min.

Washington : Philadelphia 116:101 Blatche 26, Stevenson in Jamison 19; Williams 25

Atlanta : San Antonio 83:96 Johnson 20; Parker 31, 9 podaj, Duncan 13, 7 sk., 6 podaj

New York : Golden State 82:108 Marbury 18; Davis 31, 7 podaj, Jacskon 23, 7 podaj

Dallas : Toronto 105:99 Nowitzki 32, Harris in Terry 19; Bosh 31, 12 sk., Bargnani 20, Nesterović ni igral

Denver : Chicago 112:91 Anthony 26, Iverson 22, Camby 12, 20 sk.; Noah 16, 8 sk.

Sacramento : Phoenix 98:100 Artest 33, 12, Udrih 8, 4 podaje v 22 min.; Stoudemire 26, 13 sk., Barbosa 22, Nash 14, 12 podaj