19. 1. 2008,
20.16

Sobota, 19. 1. 2008, 20.16

Prva zmaga za Džikiča

Košarkarji Uniona Olimpije so v 18. krogu lige NLB premagali Crveno zvezdo z 92:80 (25:18, 42:43, 67:59).

Košarkarji Uniona Olimpije so dočakali prvo zmago v letu 2008. Po petih zaporednih porazih v ligi NLB in evroligi (nazadnje so slavili 22. decembra proti Heliosu) so premagali Crveno zvezdo, neposrednega tekmeca na lestvici. Pomembno je, da so slavili z dvanajstimi točkami naskoka, saj so Beograjčani na prvi tekmi zmagali le z enajstimi.

Odločilni drugi polčas

Union Olimpija je izvrstno odprla srečanje in prvo četrtino odigrala kot v sanjah. S 73-odstotnim metom iz igre (8:9 za dve točki, 3:6 trojke) je po prvih desetih minutah vodila s 25:18, toda nato so se razigrali tudi gostje in z nizom trojk Cvetkovića in Markovića odšli na glavni odmor s točko prednosti. Vprašanje zmagovalca so gostitelji rešili med 25. in 32. minuto. Iz zaostanka 49:52 so najprej prišli v vodstvo z 62:54, ki so ga v prvih dveh minutah zadnje četrtine nadgradili na 75:59. V zadnjih minutah sta ekipi "lovili" razliko s prve tekme, s prostih metov pa jo je v zadnjih sekundah presegel najboljši igralec tekme Goran Dragič (24 točk). Točko več je dosegel Jasmin Hukić, 16 točk pa jih je zbral Marko Milič.

Union Olimpija bo v naslednjem krogu (26. 1.) gostovala pri Ciboni.