21.20

7 let, 12 mesecev

Torek, 1. 4. 2008, 21.20

Pričakovana zmaga Kodeljevčanov

Košarkarji Geoplina Slovana so v tretjem krogu lige UPC Telemach (skupina za prvaka) premagali Elektro Esotech s 87:75 (20:8, 49:34, 72:57).

Ljubljansko moštvo je že v prvem delu sezone v obeh dvobojih ugnalo Elektro Esotech, tako da je bila še tretja zmaga Kodeljevčanov v tej sezoni povsem pričakovana. Košarkarji iz slovenske prestolnice so do novih dveh točk v ligi za prvaka prišli zanesljivo, medtem ko se gostje lahko tolažijo, da so z minus 12 točkami dosegli še najmanjši poraz v tekmah proti Geoplin Slovanu v letošnjem prvenstvu.

Za razliko od prejšnjega kroga so domači košarkarji že od samega začetka narekovali oster ritem igre, predvsem pa so se izkazali v obrambi. V prvih petih minutah so tekmecu dovolili, da je dosegel le dve točki, ob koncu prve četrtine pa osem. Podobno razmerje moči je bilo tudi na začetku drugega dela in po štirih minutah igre je Klobučar s prvim od dveh zadetih prostih metov popeljal svoje moštvo do 20 točk prednosti (38:18). Potrebe po zavzeti igri niti ni bilo več, saj je bil zmagovalec že odločen, to dejstvo pa je izkoristil tudi trener domače ekipe Rudolf Jugo, ki je dal možnost prav vsem igralcem, od katerih se med strelce ni vpisal le Dragič.

V naslednjem krogu se bo Geoplin Slovan v gosteh pomeril s Krko, Elektra Esotech pa bo na domačem igrišču gostila domžalski Helios. Obe tekmi bosta v soboto, 5. aprila, ob 20. uri.