pokal Slovenije ŽKK Celje ŽKD Akson Ilirija ŽKD Ježica ŽKK Triglav

Četrtek, 4. 1. 2018, 8.10

Pokal Slovenije, ženske (četrtfinale)

V boju za lovoriko ostajajo le še Ilirija, Celje, Triglav in Konjice

košarka žoga | Foto Urban Urbanc/Sportida

Košarkarice so odigrale povratne tekme četrtfinala pokalnega tekmovanja. V polfinale so se uvrstile košarkarice Celja, Triglava, Ilirije in Slovenskih Konjic.

Najbolj tesno je bilo na obračunu med Akson Ilirijo in Ježico, saj so Ježičanke dobile povratno tekmo s 76:68, zaradi višje zmage na prvi tekmi (69:58) pa so v polfinale napredovale Ilirijanke, ki so prvič zaigrale brez Žive Macure, ki je končala športno pot. Najboljša posameznica tekme je bila Ela Mičunović z dvojnim dvojčkom (24 točk, 13 skokov). Teja Kropivšek je za Ježico dosegla 23 točk.

Cinkarna Celje je še drugič ugnala Grosuplje - 78:57 in potrdila zmago s prve tekme, kjer so Celjanke slavile s 24 točkami razlike. Najučinkovitejša posameznica srečanja v Celju je bila Iva Slonjšak, ki je dosegla 26 točk in 11 skokov.

Mariborčanke so tekmo na domačem parketu začele na -12. Domačinke so bolje odprle srečanje in v prvih dvajsetih minutah vodile največ za 11 (26:15), po prvem polčasu pa je njihova prednost znašala 6 točk (31:25). V drugem delu so košarkarice Žige Ravnikarja popustile in slabi dve minuti pred koncem tretje četrtine so Konjičanke prvič na tekmi povedle (39:38). Tudi v zadnji četrtini so Konjičanke prevladovale in zmagale tudi na drugi tekmi - 59:53.

Triglav pa je s 69:51 slavil v Domžalah in se še s drugo zmago po pričakovanjih prebil med najboljše štiri ekipe. Urša Žibert in Nika Horvat sta za Triglav dosegli po 12 točk. Maša Ocvirk je z 11 točkami in 11 skoki za Domžale dosegla dvojni dvojček.