2 leti, 10 mesecev

Union Olimpija Bilbao Klemen Prepelič Alen Omić Gašper Vidmar Eurocup

Torek, 17. 11. 2015, 19.12

Po visokem vodstvu preobrat in visok poraz Olimpije

Union Olimpiji je v 6. krogu Eurocupa dobro kazalo na tekmi pri Trentu, a je po izjemno slabem drugem polčasu visoko izgubila. Alen Omić je pokazal novo odlično predstavo v dresu Gran Canarie.

Košarkarji Olimpije nadaljujejo slab niz, v katerem so izgubili na zadnjih štirih tekmah, skupno pa so na zadnjih devetih tekmah zmagali le enkrat. Proti Trentu, ki so ga v prvem krogu v Stožicah premagali, so v prvem polčasu igrali odlično in si nabrali tudi 14 točk prednosti, a so v drugem povsem odpovedali in pustili, da pobudo prevzamejo Italijani. Ti so zmaje ujeli in povedli že v tretji četrtini, v zadnji pa so prednost povečali na končnih 13 točk (90:77).

Italijani imajo po šestih krogih zdaj štiri zmage in dva poraza, isti izkupiček pa ima tudi Bilbao. Na drugi strani ima Olimpija le dve zmagi in si zadnje mesto deli z Bonnom, ki je izgubil pri Oldenburgu, katerega član je Klemen Prepelič, ki je dosegel sedem točk.

Že v torek pa je bil z Gran Canario aktiven Alen Omić, ki je prispeval največji delež k zmagi nad Le Mansom (77:62). Slovenski reprezentant je bil z 19 točkami prvi strelec, zbral je še osem skokov in dvoboj končal s statističnim indeksom 27.

Danes na parketu še Gašper Vidmar z Banvitom, ki gosti podgoriško Budućnost.