17. 12. 2007,
8.17

Ponedeljek, 17. 12. 2007, 8.17

Po dvajsetih dneh le zmaga Olimpije

Košarkarji Uniona Olimpije so prekinili niz petih porazov - treh v evroligi in dveh v ligi NLB.

Ko je Zagreb sredi druge četrtine povedel z desetimi točkami prednosti (39:29), so se iz črnih oblakov, ki se v zadnjem času zgrinjajo nad ljubljansko zasedbo, že vsule prve "ušpičene prekle". Toda do odmora je zasedba Memija Bečirovića vendarle našla svojo igro in prišla na vsega koš zaostanka. V nadaljevanju je Union Olimpija prikazala veliko bolj prepričljivo igro in hitro ušla tekmecu. Po dveh zaporednih trojkah Baileyja je prešla v vodstvo s 53:50, ki ga ni več izpustila iz rok. V zadnji četrtini so bili domačini sicer nekajkrat blizu preobrata, toda Ljubljančani so zdržali vse nalete in zasluženo slavili sedmi par točk.

Zmaga je Unionu Olimpiji prišla kot naročena za dvig samozavesti pred obračunoma naslednjega tedna: v četrtek pred gostovanjem poljskega Prokom Trefla v evroligi ter v soboto pred nastopom FMP v dvorani Tivoli.