27. 11. 2007,
21.54

Torek, 27. 11. 2007, 21.54

Peti poraz Heliosa

Košarkarji Heliosa so v 7. krogu lige NLB izgubili s FMP s 85:88 (22:25, 48:46, 68:69).

Helios : FMP 85:88 (22:25, 48:46, 68:69)

Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 1000, sodniki: Radović, Medan, Vovk (vsi Hrvaška).

Helios: Zalokar 2, Troha 26 (4:6), Mihalič 6, Radojičić 6 (4:4), Ingram 19 (4:5), Zagorc 4 (4:6), Krušič 6, Žerak 13 (5:7), Krejič 3 (1:3).

FMP: Djerasimović 3, Erceg 14 (3:4), Labović 10 (5:8), Delić 3, Krstović 25 (5:7), Protić 9 (3:3), Mičić 10 (4:4), Samardžiski 5 (3:5), Raduljica 9 (7:7).

Prosti meti: Helios 22:31, FMP 30:38. Met za tri točke: Helios 7:20 (Troha 4, Ingram 3), FMP 6:21 (Krstović 2, Djerasimović, Erceg, Labović, Delić). Osebne napake: Helios 33, FMP 29. Pet osebnih: Zalokar (35.), Ingram (39.), Krstović (40.).

Domžalčani so doživeli peti poraz, tretjega na domačem parketu. Dobri predstavi Trohe (26 točk, 4 podaje) in Ingrama (19 točk, 11 skokov) sta bili žal premalo za raznoliko in mlado zasedbo iz predmestja Beograda, ki je vknjižila tretji zaporedni par točk.

Helios je prvič povedel proti koncu prve četrtine (20:19), zavoljo dobre igre Trohe, Žeraka (oba po 13 točk v prvem polčasu) in Ingrama (9 skokov v prvem polčasu) v drugi četrtini pa je odšel na glavni odmor s košem prednosti. Izenačena igra se je nadaljevala v drugem polčasu, tako da je bila dramatična končnica vedno bolj realna. V sklepnih minutah je FMP zadržal minimalno prednost, v zadnjem napadu (5 sekund) pa so imeli gostitelji priložnost za izenačenje, toda met Trohe za tri točke ni našel cilja.

Helios bo v naslednjem krogu prihodnjo soboto gostoval pri Geoplinu Slovanu.