Edo Murić Partizan Crvena zvezda Jaka Blažič

Nedelja, 30. 11. 2014, 22.04

Partizan ostal brez Eda Murića

Rabuza

Na nedeljskem derbiju med Crveno zvezdo in Partizanom črno-beli niso izgubili le tekme, ampak tudi najboljšega strelca, slovenska reprezentanta Eda Murića, ki si je poškodoval ramo.

Za mlajšega od bratov Murić je prvi veliki beograjski derbi trajal le deset minut. Toliko časa je preživel na parketu, potem pa mu je poškodba rame dokončno onemogočila igranje. V tem času je petkrat poskušal z metom ter končal pri dveh točkah in enem skoku.

Po poročanju srbske spletne strani monod.rs se je 23-letni Murić poškodoval, ko se je ob postavljanju bloka zaletel z reprezentančnim kolegom na nasprotni strani Jakom Blažičem in v bolečinah zapustil parket. Nekaj minut pozneje se je vrnil na parket, vendar so bile bolečine v rami prehude.

Pred drugim polčasom se je slovenski krilni košarkar z veliko vrečo ledu na rami le sprehodil do klopi in trenerju Partizana Dušku Vujoševiću dejal, da ne bo mogel več igrati.

Partizan je v tekmi boja za prevlado v Beogradu izgubil s 67:76. Crvena zveza si je odločilno prednost priigrala že v prvem polčasu, ki ga je dobila s 16 točkami prednosti (38:22), črno-beli pa so v zadnjih desetih minutah omilili poraz.

Blažič je bil pri zmagovalcih s 13 točkami drugi strelec še vedno neporažene Crvene zvezde, pri kateri so štirje košarkarji presegli mejo desetih točk.