7. 2. 2009,
22.23

Sobota, 7. 2. 2009, 22.23

Olimpija zanesljivo do točk

Košarkarji Uniona Olimpije so v 21. krogu lige NLB premagali Bosno z 78:68 (16:21, 38:33, 62:46).

Košarkarji Uniona Olimpije so dosegli deveto zmago v ligi NLB, tretjo v zadnjih štirih nastopih, in prekinili niz treh uspehov Bosne. Ekipi sta se tako na razpredelnici izenačili po točkah, zmaga z desetimi točkami razlike pa Zmajem zagotavlja tudi višji položaj v primeru enakega števila zmag ob koncu rednega dela.

Po izenačenem prvem polčasu so Ljubljančani v drugem delu pritisnili na plin in že po tridesetih minutah igre rešili vse dvome o zmagovalcu. Najbolj opazno vlogo je odigral novi kapetan zelenobelih Sašo Ožbolt, ki je srečanje končal s 23 točkami (za dve točki 4:6, trojke 5:8) tudi ostali igralci pa so večinoma zadovoljili zahteve stratega Jureta Zdovca. Mirza Begić je dosegel 13 točk, Jasmin Hukić deset, od tistih, ki so stopili na parket, pa se med strelce ni vpisal zgolj Vladimir Golubović. Gledalcem se je predstavil tudi Marko Maravič, ki je ta teden podpisal pogodbo do konca sezone. Igral je dobrih 14 minut, v katerih je zadel dva prosta meta in ujel tri odbite žoge.

Union Olimpija bo v naslednjem krogu v soboto, 14. februarja, ob 16. uri gostovala pri vodilni ekipi lige Partizanu.