1. 11. 2014,
21.52

Sobota, 1. 11. 2014, 21.52

Olimpija si je privoščila boleč poraz

Če so se košarkarji Uniona Olimpije na tekmi evropskega pokala med tednom veselili zmage, potem ko so se s preobratom rešili iz velikega zaostanka, so v ligi ABA doživeli drugačno usodo.

Košarkarji Union Olimpije so si privoščili boleč poraz z 69:70. V Stožicah so izgubili proti novincu v ligi Aba, Metalcu iz Valjeva, ki je tako v šestem nastopu zabeležil prvi par točk. Za Ljubljančane je to drugi zaporedni poraz v ligi Aba in tretji skupno.

Bolj kot izgubljeni dve točki v oči bode način, kako so zeleno-beli ostali brez zmage. Na začetku drugega polčasa so imeli že 17 točk naskoka, v drugi četrtini še točko več, toda nato so nerazumljivo popustili, tako da jih je tekmec ujel, v zaključku, ko bi vendarle lahko preprečili najhujše, pa so odigrali katastrofalno slabo, neiznajdljivo in brez volje ter koncepta. In to je Union Olimpija izgubila z Mirzo Begićem, ki je bil še dan pred tekmo vprašljiv, ter novo okrepitvijo, še enim slovenskim reprezentantom, Klemnom Prepeličem.

Prav Prepelič je v zadnjem napadu na tekmi, za katerega so imeli zmaji osem sekund časa, poskusil z metom za zmago. Bil je nenatančen, tako kot pri 19 prostih metih, ki so jih igralci Uniona Olimpije vrgli mimo. Ker hkrati v napadu niso imeli izstopajočega posameznika, je bilo Metalcu toliko lažje narediti preobrat in od zaostanka 50:33 priti najprej na 54:46, v 35. minuti, potem ko Union Olimpija več kot štiri minute ni dosegla koša, pa tudi na 61:60. Odločilni koš je dosegel Nikola Jevtović osem sekund pred koncem.

Varovanci trenerja Aleša Pipana bodo v torek v evropskem pokalu gostili ruski Zenit, v naslednjem krogu lige Aba (8. 11.) pa bodo gostovali v Zadru.