23. 11. 2007,
20.01

Petek, 23. 11. 2007, 20.01

Olimpija ni zaustavila Dragičevića

Košarkarji Uniona Olimpije so v 5. krogu lige NLB v gosteh izgubili proti Crveni zvezdi

C. zvezda : Union Olimpija 92:81 (24:24, 46:41, 68:57)

Dvorana Pionir, gledalcev 4000, sodniki: Muhvić, Vovk (oba Hrvaška) in Zurapović (BiH).

Crvena zvezda: Marković 17 (1:2), Kikanović 7 (1:2), Cook 17 (4:4), Kovač 5 (3:4), Mišanović 10 (2:4), Dragičević 30 (4:4), Cvetkovič 2, Šljivančanin 4 (2:2).

Union Olimpija: Dončič 11 (3:5), Booker 6, Dragič 14 (3:3), Hukić 19 (3:4), Bailey 17 (2:3), Anderson 5, Zupan 4, Taylor 5 (1:2).

Osebne napake: Crvena zvezda 18, Union Olimpija 22. Prosti meti: Crvena zvezda 17:22, Union Olimpija 12:17. Met za tri točke: Crvena zvezda 11:21 (Dragičević 6, Marković 4, Cook), Union Olimpija 9:26 (Hukić 4, Dončič 2, Dragič, Bailey, Anderson po 1). Pet osebnih napak: Taylor.

Ljubljanska ekipa, ki je nastopila brez bolnega Miliča, je po treh zmagah morala tokrat v gosteh priznati premoč Crveni zvezdi. Gostitelji, ki so bili že pred tekmo v vlogi favorita, so tekmeca strli v drugem polčasu, Ljubljančanom je nerešljivo uganko predstavljal predvsem Dragičević, ki je dosegel 30 točk.

Tekma v srbski prestolnici je bila večino prvega polčasa izenačena. Še sredi druge tretjine je bilo 34:34, ko je Ljubljančanom izenačenje z najlepšo akcijo tekme priigral Taylor, ki mu je uspel tako imenovani "alley oop". Na odmor so Srbi odšli le s petimi točkami prednosti, kar je napovedovalo zanimiv razplet tekme.

Toda v tretji četrtini je bila slika na parketu popolnoma drugačna. Gostitelji so povišali ritem igre in v 26. minuti je Crvena zvezda po trojki Dragičevića prišla do dotlej najvišjega vodstva na tekmi 60:47, le malce pozneje pa je na semaforju dvorane Pionir pisalo 63:49. Izbrancem Memija Bečiroviča se je sicer na začetku zadnjega dela po trojkah Dončiča in Hukiča ter košu Zupana uspelo približati na vsega štiri točke (68:72), toda v odločilnih minutah igre je prišla do izraza slabša obramba zeleno-belih in učinkovita predstava strelsko najuspešnejše ekipe v ligi. To je bilo povsem dovolj za četrto zmago rdeče-belih in drugi poraz Ljubljančanov.

Olimpija bo v prihodnjem krogu v nedeljo gostila Cibono, Crvena zvezda pa bo že dan prej gostovala pri ekipi Široki Prima pivo.