27. 11. 2007,
21.50

Torek, 27. 11. 2007, 21.50

Odlično v obrambi, solidno v napadu

Košarkarji Uniona Olimpije so v 7. krogu lige NLB v Podgorici premagala Budućnost z 79:68 (20:12, 45:30, 61:52).

Budućnost : U. Olimpija 68:79 (12:20, 30:45, 52:61)

Dvorana Morača, gledalcev 2000, sodniki: Muhvić, Anzulović (oba Hrvaška), Jovanić (BiH).

Budućnost: Otašević 15 (7:8), Micov 7, Gordić 11 (3:6), Mijatović 3, Rakočević 4, Bakić 15 (4:6), Maraš 3, Dašić 1 (1:2), Dragičević 3 (1:2), Dragojlović 6 (2:4).

Union Olimpija: Dončić 5, Močnik 3 (1:2), Booker 12 (2:2), Dragič 17 (5:7), Milič 4, Hukić 16, Begić 6 (0:3), Zupan 4, Taylor 12 (2:2).

Prosti meti: Budućnost 18:28, Union Olimpija 10:16. Met za tri točke: Budućnost 6:27 (Gordić 2, Micov, Bakić, Mijatović, Maraš), Union Olimpija 5:11 (Hukić 4, Dončić). Osebne napake: Budućnost 20, Union Olimpija 25. Pet osebnih: Otašević (40.); Milič (35.).

Košarkarji Uniona Olimpije so v Podgorico odpotovali popravit slab vtis, ki so ga zapustili v tekmi evrolige v Sieni. Čeprav dvoboji lige NLB niso na ravni najmočnejšega evropskega tekmovanja, jim je to vsaj delno uspelo. Proti črnogorskemu moštvu so zapustili dober vtis, odlično so igrali v obrambi, solidno v napadu, vodili od začetka do konca, tako da njihova peta zmaga v ligi in druga na gostovanju ni bila niti za trenutek vprašljiva.

Da bodo Ljubljančani igrali bolj zavzeto kot v Italiji, so pokazale že uvodne minute. Z razpoloženim Hukićem, ki je v nizu dosegel osem točk, so povedli s 13:5, nekaj pozneje s 16:7, ob koncu prvega dela pa z 20:10. Z dobro igro so nadaljevali tudi v drugi četrtini, v kateri so prišli do vodstva s 15 točkami razlike (22:37), tako prednost pa zadržali do odhoda na odmor. Začetek drugega polčasa ni kazal, da bi imeli lahko gosti še težave. Prednost je že narasla na 17 točk, toda ob koncu tretje četrtine so vendarle prišle črne minute tudi za goste. Z delnim izidom 10:0 so se domači približali na sedem točk zaostanka (48:55), v zadnji četrtini pa potem, ko je Gordić v enem napadu dosegel štiri točke, celo na šest (55:61). A Dragič, ki je odlično vodil igro, in kolegi niso dovolili preobrata. V pravem trenutku so se zbrali in tekmo brez večjih pretresov uspešno pripeljali do konca. V naslednjem krogu bo Olimpija gostovala v Novem Sadu pri Vojvodini Srbijagasu (nedelja, 4. november ob 12. uri).