28. 11. 2007,
0.28

Sreda, 28. 11. 2007, 0.28

Od derbija ni ostal niti d

Košarkarji Uniona Olimpije so v 11. krogu lige NLB izgubili s Partizanom Igokeo s 60:83 (14:20, 25:43, 43:58).

Od derbija kroga med udeležencema evrolige že po prvem polčasu ni ostal niti d. Gostje iz Beograda so bili prepričljivo boljši - ob odmoru so vodili z 18 točkami prednosti, tako da je Union Olimpija doživela četrti zaporedni poraz; dva je vknjižila v evroligi in enega v prejšnjem krogu lige NLB proti Splitu.

Nemoč Ljubljančanov na parketu, povrh vsega pa še poškodba gležnja kapetana Marka Miliča, nista nič kaj dobra obeta pred naslednjim gostovanjem Uniona Olimpije v Bologni pri Virtusu Vidivici.

Union Olimpija je znova razočarala v vseh pogledih. Primanjkovalo ji je borbenosti, želje po zmagi in volje do igre, kar se je ob razliki v kakovosti posameznikov hitro odrazilo tudi na semaforju.

Beograjčani so prvo četrtino dobili s šestimi točkami naskoka, 18 točk razlike ob polčasu, pa je že pomenilo, da je zmagovalec več ali manj odločen.

Drugi del je bil tako zgolj formalnost - Union Olimpija ni prišla na manj kot 12 točk zaostanka, zaključek tekme pa priložnost za oba trenerja, da sta ob visoki razliki priložnost ponudila tudi mlajšim članom.

Union Olimpija bo v naslednjem krogu lige NLB gostovala pri Zagrebu.