1. 11. 2008,
22.03

Sobota, 1. 11. 2008, 22.03

Novomeščani prišli do tretje zmage

Košarkarji Krke so v 6. krogu lige NLB premagali Vojvodino z 81:70 (22:22, 43:37, 62:60).

Po senzacionalni zmagi v prejšnjem krogu na gostovanju pri Hemofarmu je Krka v šestem krogu lige NLB premagala še Vojvodino in se z izkupičkom 3-3 prebila v sredino razpredelnice.

Gostje iz Novega Sada, ki so že pred šestimi dnevi zapustili Slovenijo s porazom proti Unionu Olimpiji, so bili v prednosti le v prvi četrtini (11:19), preostanek srečanja pa so lovili tekmeca. Novomeščani so potrebovali tri pobege, da so dokončno ušli. Prvega v zaključku prvega polčasa (43:35) so gostje izničili v slabih dveh minutah nadaljevanja (43:43), drugemu (54:45) je bila Vojvodina kos z delnim izidom 13:2, ki jo je pripeljal celo do vodstva z 58:56, tretjega pa Krka ni zapravila. Paviču in Marceliću, ki sta v prvem polčasu dosegla 15 oziroma 13 točk, sta se v zadnji četrtini priključila še Petrov ter Shields in skupaj so dosegli vodstvo s 70:60. Čeprav se je Vojvodina še približala na dva koša zaostanka, pa so varovanci trenerja Sunare zadržali prednost in se zasluženo veselili zmage.

Krka bo v sedmem krogu (8. 11.) gostovala v Zadru, naslednja tekma pred domačimi gledalci pa jo čaka čez štirinajst dni proti Splitu.