22.36

Sobota, 8. 11. 2008, 22.36

Novo razočaranje v Tivoliju

Košarkarji Uniona Olimpije so v 7. krogu lige NLB izgubili s Cibono s 67:72.

Novo razočaranje v dvorani Tivoli. Union Olimpija je skupaj z evroligo in ligo NLB izgubila že četrto tekmo v nizu (Tau Ceramica, Split, Lottomatica, Cibona), najbolj pa boli dejstvo, da tudi to šele v končnici. Katastrofalni predstavi v zadnjih dveh minutah sta piko na i dala mladi Klobučar s številnimi zgrešenimi potezami in izkušeni Ilievski, ki ni uspel organizirati nekaj zadnjih napadov Uniona Olimpije.

Ljubljančani so tekmo začeli fenomenalno in v prvi četrtini povsem nadigrali razglašeno Cibono, ki za razliko od domačih v evroligi še ni okusila grenkobe poraza. Zagrebčani so v prvih desetih minutah zmogli vsega osem točk, tudi v drugi in tretji četrtini pa se jim ni godilo nič bolje. Union Olimpija je v zadnjih deset minut vstopila z enajstimi točkami prednosti, do konca tekme pa jih je nato dosegla le še osem. Cibona je prvič po zelo dolgem času izenačila dobri dve minuti pred zaključkom (65:65), nato je Homan zadel za vodstvo, Troha pa je ob izteku napada Cibone in 34 sekund pred zaključkom zadel za 65:69. Čeprav je do konca tekme ostalo še dovolj časa, je Union Olimpija na čelu z Ilievskim krenila brezglavo v napad in omogočila Ciboni, da je srečno zmagala.

Union Olimpija bo v naslednjem krogu (15. 11.) gostovala pri Bosni.