23.45

7 let, 12 mesecev

Torek, 27. 11. 2007, 23.45

Novak zadel trojko za zmago

Košarkarji Geoplina Slovana so dosegli "dvojno zmago", saj je slovenski derbi štel tako za točke v ligi NLB kot tudi za slovensko državno prvenstvo.

Geoplin Slovan : Helios 77:76 (26:18, 43:40, 57:60)

Dvorana Kodeljevo, gledalcev 500, sodniki: Lovšin, Jelen, Vučković (vsi Slovenija).

Geoplin Slovan: Clemons 15 (4:4), Vesely 3, Klobučar 15 (1:2), Novak 17 (4:7), Jovanović 15 (1:3), Šamadan 5, Nikolić 3 (1:2), Modrić 4 (0:3).

Helios: Zalokar 6 (2:2), Troha 8, Mihalič 4 (0:3), Ingram 8, Zagorc 13 (6:6), Krušič 2, Žerak 2 (2:2), Močnik 8 (1:2), Laškevič 7 (3:6), Krejić 18 (4:5).

Prosti meti: Geoplin Slovan 11:20, Helios 18:26. Met za tri točke: Geoplin Slovan 10:28 (Novak 3, Clemons 3, Klobučar 2, Šamadan, Vesely), Helios 6:17 (Troha 2, Krejić 2, Zagorc, Močnik). Osebne napake: Geoplin Slovan 26, Helios 24. Pet osebnih: Jovanović (39.).

Ljubljančani so zabeležili drugo zaporedno, skupno tretjo zmago v ligi NLB. Tako so na najboljši možni način popravili spodrsljaj med tednom v ligi UPC Telemach proti Kopru in drugič v zadnjih sedmih dneh slavili s točko razlike. Vojvodino so prejšnji teden premagali z rezultatom 88:87. Slovenski državni in pokalni prvaki iz Domžal ostajajo na repu razpredelnice z izkupičkom 2-6.

Čeprav so imeli gostje v zadnji četrtini tekme že lepo prednost, v 35. minuti 74:65, se je zmagovalec odločal v zadnjih sekundah. Geoplin Slovan je namreč tri minute pred koncem izenačil na 74:74. Do konca sta bila nato dosežena le še dva koša. Ingram je zadel za Helios, Novak pa je izkoristil slabo obrambo Heliosa in dosegel zmagoviti koš. Domžalčani so imeli za zadnji napad štiri sekunde časa, toda akcijo so tako kot večino v zadnjih dveh minutah taktično zastavili slabo in sklonjenih glav zapustili dvorano Kodeljevo.

Geoplin Slovan bo v prihodnjem tednu odigral tri srečanja. V torek ga čaka zaostala tekma lige UPC Telemach proti Zlatorogu, dan pozneje bo gostil Mercator TCG, v ligi NLB pa bo naslednjo tekmo igral v gosteh pri Zadru. Helios bo 10. novembra gostil Vojvodino.