31. 10. 2009,
22.23

Sobota, 31. 10. 2009, 22.23

Nov spodrsljaj ''zmajev''

Košarkarji Uniona Olimpije so v 5. krogu lige NLB izgubili z Zagrebom s 67:77 (17:22, 27:39, 52:56).

Košarkarji Uniona Olimpije so si privoščili še en spodrsljaj. Po bolečem porazu v evroligi proti grškemu Marusiju so v petem krogu lige NLB izgubili z Zagrebom. V zadnji četrtini so sicer nadoknadili 14 točk zaostanka, vendar pa so v sklepnih minutah ostali brez nabojev oziroma razpoloženega posameznika.

Ljubljančani so že v štartu druge četrtine zašli v težave (27:17), ki so se do odmora poglobile (39:27) in v 25. minuti dosegle zaskrbljujočo raven (50:36). A tedaj so se varovanci trenerja Jureta Zdovca vendarle prebudili. Zaigrali so agresivneje v obrambi, v napadu sta se Urošu Slokarju, ki je vseh svojih 13 točk dosegel v prvem polčasu, pridružila Sani Bečirovič in Sašo Ožbolt, tako da se je prednost Zagrebčanov hitro topila. Vladimir Golubović je na začetku zadnjega dela igre izenačil rezultat na 56, Pawel Kikowski pa je v naslednjem napadu zadel trojko za 56:59. A to je bilo žal tudi vse, kar so zmogli zelenobeli. Gostitelji so v naslednjih petih minutah naredili delni izidi 10:0, povedli s 70:61, in tekmo mirno pripeljali do konca.

Union Olimpija bo v naslednjem krogu (7. 11.) gostovala pri FMP.