1. 1. 2013,
20.57

Torek, 1. 1. 2013, 20.57

New York zaustavil pohod San Antonia

V noči na petek sta se v košarkarski ligi NBA odigrali le dve tekmi. New York Knicks so gostili San Antonio Spurs, Denver Nuggets pa so doma igrali proti Minnesota Timberwolves.

New York Knicks so sinoči prekinili zmagovalni niz San Antonia, ki je moral tako po sedmih zaporednih zmagah priznati poraz. Posebej v zadnji četrtini je bil razpoložen Carmelo Anthony, ki je skupaj dosegel 23 točk. J.R. Smith je 15 od skupaj 20 točk dosegel v drugem polčasu, kratkohlačniki pa so ostroge v Madison Square Gardnu v zadnjih 17 minutah tekme ugnali z delnim izidom 44:31. Pri San Antonio Spurs je bil z 12 točkami najbolj razpoložen Gary Neal, Tony Parker in Tim Duncan sta dodala vsak po 11 točk.

Minnesota je v gosteh s 101:97 premagala Denver, a pri tem zaradi zvina prsta izgubila zvezdnika all-star tekme Kevina Lovea. V zadnji četrtini je Jose Juan Barea dosegel 12 od 17 točk. Kljub porazu je bila tekma velik izziv za igralca Denverja Andreja Millerja, ki je dosegel mejnik v karieri, potem ko je v svojo statistiko vnesel že 15.000 točk in 7500 podaj. Tekmo je sicer končal z 11 točkami in desetimi podajami. S po 16 točkami sta bila pri domačih najboljša Kostas Koufos in Ty Lawson.