22.58

Krka Novo mesto Zadar liga ABA

Sobota, 2. 11. 2013, 22.58

Nepričakovan poraz Novomeščanov

Košarkarji Krke so v 6. krogu lige Aba izgubili z Zadrom z 79:80 (24:20, 44:44, 65:61).

Košarkarji Krke so doživeli nepričakovan poraz v ligi Aba in prvič v tej sezoni domači parket zapustili sklonjenih glav. Za Novomeščane je to slaba popotnica pred začetkom tekmovanja v pokalu eurochallenge; v torek doma proti Uralu Jekaterinburgu.

Varovanci trenerja Aleksandra Džikića so bili veliki favoriti za zmago, vendar so goste po prednosti desetih točk najprej vrnili v igro, v zadnji minuti tekme pa so jim podarili še tri proste mete in tako ostali praznih rok.

Izenačeno tekmo so Novomeščani prvič prelomili ob koncu tretje četrtine, ko so se po dveh prostih metih Smiljana Pavića prebili do najvišje prednosti na tekmi (63:54). Razlike pa niso uspeli zadržati. Zadar se je ob odlični igri Marka Šutala in delnem izidu 10:0 prebil v ospredje (66:65) in do konca ostal v igri za zmago.

Do nje ne bi prišel, če bi Zvonko Buljan dobro minuto pred koncem zadel vsaj en prosti met, ali če bi Jaka Klobučar dvajset sekund kasneje zadel oba. Edo Murić je z ukradeno žogo in polaganjem sicer Krko povedel v vodstvo, toda Filip Kraljević je dve sekundi pred koncem najprej zadel za 80:79, na drugi strani pa blokiral poskus Luke Lapornika.

Krka bo v naslednjem krogu lige Aba igrala gostovala v Skopju, naslednja domača tekma pa jo čaka 16. novembra proti Ciboni.