24. 10. 2009,
21.11

Sobota, 24. 10. 2009, 21.11

Nemoč Domžalčanov sredi Zagreba

Košarkarji Heliosa so v 4. krogu lige NLB izgubili s Cibono s 66:98. Za še težje delo slovenskega kluba pa je poskrbel Alvin Snow, ki zaradi poškodbe ni mogel pomagati soigralcem.

Domžalčani so po dobrem začetku lige NLB in dveh zaporednih zmagah prejšnji teden prvič izgubili doma s Partizanom, tokrat pa jih je čakalo težko gostovanje v Zagrebu. Domača Cibona je bila le nekaj dni po katastrofalnem porazu v evroligi, ko je dosegla le 40 točk proti Sieni, željna maščevanja.

Potek tekme je potrdil, da Cibona tokrat ne bo igrala tako slabo kot v evroligi. Domači so takoj povedli s 7:0, domžalsko znižanje na 7:3 pa je bil eden od trenutkov, ko je bil Helios še najbližje Ciboni. Ta je prvo četrtino dobila z 20:13. Še slabše je šlo gostom v drugem delu, ko so dosegli le deset točk in prednost se je ob polčasu povečala na + 22. Razpoloženi Rozić, Bogdanović in Gordon so rešetali domžalski koš, Cibona je dobro metala tudi z razdalje (16:29), vse skupaj pa je vodilo k visoki končni zmagi. Nazadnje se je Cibona ustavila tik pod stotico, pri gostih pa sta bila tokrat najboljša Dundović in Krušič, ki sta zbrala po 11 točk.

Domžalčani bodo v petem krogu regionalnega tekmovanja čez teden dni doma igrali z ekipo FMP.