NBA Liga NBA Luka Dončić Luka Dončić Goran Dragić Goran Dragić Dallas Mavericks Miami Heat LeBron James Giannis Antetokounmpo

Liga NBA, 6. marec

Dončić z druščino ustavil Grizlije, poraz Dragićevih, derbi vodilnih Jamesu

7

Luka Dončić | Luka Dončić je z druščino doma pometel z Memhpis Grizzlies. Ljubljančan je tokrat dosegel 21 točk. | Foto Guliver/Getty Images

V spektakularnem večeru košarkarske lige NBA se je Luka Dončić z Dallasom doma veselil zmage nad Memphis Grizzlies s 121:96, Goran Dragić pa je z Miamijem gostoval pri Zionu Williamsonu v New Orleansu in izgubil s 104:110. Češnja na torti je bil derbi v Los Angeles, na katerem sta se pomerili najboljši ekipi lige LA Lakers in Milwaukee Bucks.

Luka Dončić je bil z 21 točkami drugi strelec tekme v Dallasu, na kateri so Mavericks dosegli 39. zmago v sezoni. S 121:96 so premagali Memphis Grizzlies, osmo ekipo zahodne konference, ki pa sedmega Dallasa ne ogroža, saj zaostaja za osem zmag.

Učinek Luke Dončića: 21 točk (met: 7/20 za dve, 2/8 za tri, 5/8 prosti meti), 4 skoki, 6 asistenc, 2 ukradeni žogi, 1 izgubljena v 30 minutah in 3 sekundah.

Dončića, ki je zaradi slabega počutja izpustil četrtkov trening in še čuti posledice poškodbe palca na levi roki, je tokrat zasenčil njegov moštveni kolega Kristaps Porzingis, ki je bil s 26 točkami, 11 skoki in štirimi blokadami prvi mož tekme.

"Rekel je, da se počuti odlično, zato sem mu namenil malo več igralnega časa. Tega običajno ne bi storil, je bil pa to dober test zanj in opravil ga je brezhibno. Vse oči so uprte v napad, a zame je zelo pomembna tudi obramba. Tu ima Porzingis veliko za pokazati, njegov skok je izjemno dober, kot tudi njegova kombinacija napada in obrambe," je o predstavi 24-letnega Latvijca povedal trener Rick Carlisle. Ta tokrat ni mogel računati na obolelega Tima Hardawayja Jr. je in poškodovanega Doriana Finneya-Smitha.

S 15 točkami je bil tretji najboljši Seth Curry, ki pa je z igrišča odšepal tik pred koncem prvega polčasa, ko si je pri nerodnem pristanku zvil gleženj. Pri Memphisu je 16 točk zbral Josh Jackson, 15 Dillon Brooks, 14 pa Litovec Jonas Valančiunas, ki jim je za dvojni dvojček dodal še 11 skokov.

Porzingis je navduševal domače navijače, pri tem njegovem zabijanju je s podajo sodeloval tudi Dončić:

Dragićevi poraženi pri Zionu

Dragić je z druščino iz Miami Heat gostoval pri Zionu Williamsonu v New Orleansu in izgubil s 104:110. Zlati slovenski kapetan je dosegel 15 točk, več od njega sta jih pri poražencih le Jimmy Butler (28) in Duncan Robinson (24). Heat so doživeli 23. poraz v sezoni, s 40 zmagami ostajajo varni na četrtem mestu vzhodne konference.

Učinek Gorana Dragića: 15 točk (met: 5/15 za dve, 0/5 za tri, 5/7 prosti meti), 1 skok, 3 asistence, 2 izgubljeni žogi v 26 minutah in 43 sekundah.

New Orleans Pelicans so prekinili tri tekme trajajočo črno serijo, najboljša strelca sta bila Jrue Holiday (20) in Josh Hart (19 točk), prvo ime z lanskega nabora, 19-letni Zion Williamson, pa je na parketu preživel dobrih 32 minut ter zbral 17 točk, šest skokov in dve asistenci.

Derbi vodilnih Jamesu in druščini

Oči gledalcev so bile na petkov večer uprte v Staples Center, na srečanje vodilnih moštev lige Los Angeles Lakers in Milwaukee Bucks. Po njem so se veselili navijači Kalifornijcev, ki so bitko LeBron James - Giannis Antetokounmpo dobili s 113:103. Dvoboj Giannis Antetokounmpo - LeBron James je pripadel drugemu. | Foto: Reuters Dvoboj Giannis Antetokounmpo - LeBron James je pripadel drugemu. Foto: Reuters

Lakersi so ključno razliko za zmago ustvarili v tretji četrtini, dobili so jo z 39:28, v zadnjem delu so prednost zvišali na 13 točk in jo nato zadržali do konca. Prvi strelec zmagovalcev je bil James s 37 točkami (8 skokov, 7 asistenc), 30 jih je dodal Anthony Davis. Pri poražencih je Giannis Antetokounmpo v statistiko vpisal nov dvojni dvojček (32 točk, 12 skokov).

Kalifornijska ekipa se je z 48. zmago utrdila na prvem mestu zahodne konference, Milwaukee ostaja pri 53.

Na obračunu v Barclays Centru v New Yorku je Caris LeVert ob zmagi Brooklyn Nets nad San Antoniom vknjižil prvi trojni dvojček v dresu gostiteljev (27 točk, 11 skokov, 10 podaj). Aron Baynes je Phoenix Suns doma popeljal do zmage nad Portlandom, v statistiko je za dvojni dvojček vpisal 37 točk in 16 skokov.

Košarkarji tretjega moštva vzhoda Boston Celtics so doma izgubili s četrtim klubom zahodne konference Utah Jazz, Indiana Pacers so v gosteh ugnali Chicago Bulls, Washington Wizards na krilih 35 točk Bradleyja Beala Atlanto, Orlando je bil v gosteh uspešnejši od Minnesote.