Ponedeljek, 6. 11. 2017, 0.19

Liga NBA, 5. november

Goran Dragić bi z Miamijem skoraj zapravil nemogoče, James Harden se je ustavil pri 56 točkah

Goran Dragić | Foto Reuters

Po štirih porazih v zadnjih petih tekmah v ligi NBA so košarkarji Miami Heat po dramatični končnici v dvorani Staples Center s 104:101 premagali Los Angeles Clippers. Gostje so skoraj izgubili že praktično dobljeno tekmo. Napeto je bilo tudi v Clevelandu, kjer je Atlanta zmagala s 117:115.

Košarkarji Miami Heat, ki jim v zadnjem času ne gre najbolje, so v dvorani, v kateri tekme z Los Angeles Kings igra tudi slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar, sredi tretje četrtine vodili že za 25 točk, a nato v zadnjih sekundah tekme trepetali za zmago. Met za zmago je pri Los Angeles Clippers tri sekunde pred koncem pri izidu 101:102 zgrešil Blake Griffin.

Goran Dragić je tekmo v Los Angelesu začel sijajno in dosegel osem točk v prvih šestih minutah, potem pa do konca tekme dosegel le še štiri točke, vse štiri iz prostih metov.

V zadnjih osmih sekundah ga ni bilo na parketu. Malo pred tem je izgubil žogo, po kateri je Los Angelesu pol minute pred koncem uspel preobrat, po katerem je prešel v vodstvo po visokem zaostanku v drugi polovici tekme.

Kapetan slovenske reprezentance je tekmo, v kateri je odigral 32 minut, končal pri 12 točkah, ob tem pa zbral šest podaj, štiri skoke in ukradeno žogo. Iz igre je metal samo 33,3-odstotno, njegov odstotek pri prostih metih je bil 66,7-odstoten.

Miami je dosegel četrto zmago v sezoni. Izgubil je petkrat.

Nor večer Jamesa Hardna

Nov mejnik v svoji karieri je dosegel košarkar Houston Rosket James Harden, potem ko je na tekmi proti Utahu dosegel neverjetnih 56 točk. Houston je na koncu tekmo dobil z izidom 137:110. Harden je imel met iz igre 19-25, zelo uspešen pa bil tudi pri metu za tri točke. Od osmih poskusov je zadel kar sedemkrat. Poleg tega je v svojo statistiko vpisal še 13 podaj.

"Ne vem, samo metal sem. Če sem iskren, temu ne posvečam veliko pozornosti. Poskušam čim bolje metati in sprejemati prave odločitve. Zagotovo bom delal tudi napake, ampak dokler bom tako razmišljal, mi bo šlo dobro," je po tekmi povedal Harden, ki meni, da je plod tako dobre igre tudi agresiven pristop.