Sreda, 11. 12. 2019, 6.55

Liga NBA, 10. december

Aroganca Younga razbesnela Dragićevo Vročico: ni konec, dokler ni konec! #video

Miami heat | Foto Reuters

Košarkarji Miami Heat so ponoči v ligi NBA dokazali, da tekme ni konec, dokler je res ni konec. Potem ko so gostje iz Atlante 59 sekund pred iztekom rednega dela in šestimi točkami prednosti, vsaj sodeč po reakciji Traea Younga, verjeli, da je tekma odločena, so košarkarji Vročice pokazali, da se ne nameravajo vdati. Poskrbeli so za eno najbolj razburljivih končnic v zgodovini lige NBA in s 135:129 zmagali po podaljšku. Goran Dragić je zaradi poškodbe dimeljske mišice izpustil še peto tekmo zapored, vrača pa se Vlatko Čančar.

Miami je bolje začel (36:30 v prvi četrtini), nato pa je bil obračun z Atlanto dokaj izenačen. Moštvo s Floride je 59 sekund pred koncem rednega dela zaostajalo za šest točk, zvezdnik Atlante Trae Young, ki je bil lani glavni tekmec Luke Dončića v boju za naziv novinca leta, pa je očitno verjel, da je tekma odločena. Ob minuti odmora je proti klopi Atlante zaklical: Konec je!

Butler se je iz Younga ponorčeval tudi na družbenih omrežjih:

this man @traeyoung is a teller of the future. he was right. game WAS over!

A post shared by Jimmy Butler (@jimmybutler) on

To je očitno zmotilo nasprotno stran, ki je zaigrala motivirano, kot še nikoli. Miami je pritisnil na plin in dosegel naslednjih 22 zaporednih točk, od tega šest v rednem delu, s čimer so izsilili podaljšek, in nato še 16 v podaljšani igri.

S končnim rezultatom 135:121 se je Miami veselil nove zmage, 18. v tej sezoni in 11. pred domačimi navijači, s čimer ohranjajo visoko 3. mesto vzhodne konference.

Vrhunci obračuna med Miamijem in Atlanto (135:121 po podaljšku)

V Miamiju so kar trije košarkarji prve peterke dosegli več kot 30 točk. Kendrick Nunn jih je nanizal 36, Duncan Robinson pa 34, kar je njegov strelski rekord kariere. Zraven je z 10 trojkami izenačil še rekord moštva.

Bam Adebayo je k zmagi domačega moštva prispeval prvi trojni dvojček v karieri (30 točk, 11 skokov in 11 asistenc).

Zelo razpoložen je bil tudi Jimmy Butler, ki se je razveselil trojnega dvojčka. V 42 minutah je dosegel 20 točk, 18 skokov in 10 asistenc.

Goran Dragić je še vedno poškodovan (desna prepona) in je izpustil že pet tekem zapored. Pod vprašajem je tudi obračun z Mavericks Luke Dončića, ki bo 14. decembra v Dallasu. Miami se je očitno dobro znašel tudi brez Justisa Winslowa (poškodba hrbta), Jamesa Johnsona in Diona Waitersa (oba bolezen).

Miami naslednja tekma čaka v petek, ko v goste prihajajo Los Angeles Lakers.

Pri Atlanti sta izstopala De'Andre Hunter z 28 točkami in Trae Young, ki je v statistiko vpisal 21 točk in 9 asistenc.

V ligo NBA se je vrnil še en Slovenec, Vlatko Čančar, član Denver Nuggets, ki so z 92:97 izgubili proti Philadelphii, a Čančar ni dobil priložnosti za igro.