Los Angeles Lakers Toronto Raptors LeBron James Miami Heat Goran Dragić Goran Dragić Vlatko Čančar Vlatko Čančar

Nedelja, 2. 8. 2020, 7.05

Liga NBA, 1. avgust

Dragić zadeval proste mete, Warren dosegel kar 53 točk #video

1

Goran Dragić | Goran Dragić je pri visoki zmagi Miamija prispeval 13 točk. | Foto Getty Images

Goran Dragić je pri visoki zmagi Miamija prispeval 13 točk.

V Orlandu se nadaljuje redni del košarkarske lige NBA. Prvič po vnovičnem zagonu lige se je predstavil tudi Goran Dragić, ki z Miami Heat visoko s 125:105 ugnal Denver Nuggets, ki je zaigral brez poškodovanega Vlatka Čančarja. Dragić je v 24 minutah dosegel 13 točk.

Goran Dragić, ki je po pričakovanju tekmo začel na rezervni klopi, je v prvem polčasu na parketu preživel dobrih 10 minut in dosegel štiri točke. Vse s črte prostih metov. Iz igre je metal trikrat, a vse mete zgrešil. Vpisal je še po eno asistenco in blokado.

Eden izmed dveh košev iz igre:

Tako kot vročica se je v drugem nekoliko prebudil tudi Dragić. Dočakal je tudi tudi koša iz igre in na koncu zbral 13 točk. K strelskemu izkupičku je dodal še dva skoka, pet asistenc, dve ukradeni žogi in blokado.

Statistika Gorana Dragića:

13 točk, 2 skoka, 5 asistenc, met iz igre 2-7, met za tri točke 0-3, prosti meti 9-10, 2 ukradeni žogi, ena blokada, nič izgubljenih žog, igral je 24 minut.

Denver je ob polčasu še vodil za točko 57:56, a Miami je v drugem polčasu pred vsem na krilih razpoloženih Bama Adebaya in Jimmyja Butlerja, oba sta dosegla po 22 točk, stopila na plin in visoko zmagala s 125:105. Pri Denverju je bil z 19 točkami najbolj učinkovit Srb Nikola Jokić.

T. J. Warren se je "snel z verige"

Na tekmi med Indiana Pacers in Philadelphia 76ers, katero so dobili prvi z izidom 127:121, se je po igrišču razletel T. J. Warren, košarkar Indiane. Ta je na tekmi dosegel neverjetnih 53 točk in dosegel rekord v svoji šestletni karieri v ligi NBA.

Še najmanj so bili nad njegovo igro presenečeni njegovi soigralci. "T. J. Warren zadeva že celo življenje," je po tekmi dejal Victor Oladipo in dodal: "Zadeva že, odkar ga poznam. In poznam ga že dolgo časa … Za nobenega od nas ni bilo presenečenje, kar je uspel narediti nocoj."

Prvi mož večera pri Indian Pacers je poleg 53 točk dosegel še 4 skoke in 3 asistence. Warren je po tekmi dejal, da je vedno rad igral košarko, pa že kjerkoli je to.  "Rodil sem že kot dober košarkar, zato igram na način kot igram. Igram svojo košarko in sem agresiven. Ni važno okolje, z njim se moraš soočiti na vsaki tekmi. Pred vsako tekmo se počutim nekoliko nervozno, ob tem pa sem tudi navdušen. Nocoj je bil poseben večer," je po tekmi povedal junak tekme.

Toronto boljši od Jezernikov

Druga ekipa vzhodne konference severnoameriške košarkarske lige NBA Toronto Raptors je dobila obračun z drugo ekipo vzhoda, LA Lakers. Bilo je 107:92 za Toronto, za katere je Kyle Lowry dosegel 33 točk, 14 skokov in temu dodal še šest podaj. Na drugi strani je LeBron James dal 20 točk.